PŚ w biegach narciarskich: podwójne szczęście Rosjan, Polacy odpadli w kwalifikacjach

Aleksandr Bolszunow zwyciężył zawody w sprincie stylem klasycznym w Kuusamo. Wśród kobiet triumfowała jego rodaczka, Julija Biełorukowa.

Rafał Malinowski
biegacze narciarscy Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: biegacze narciarscy
Rosjanie mają olbrzymie powody do radości na początku sezonu zimowego 2018/19. Jewgienij Klimow znajduje się w znakomitej formie i przed tygodniem triumfował podczas zawodów Pucharu Świata w Wiśle. Tym razem doskonałą dyspozycję potwierdzili biegacze.

Pierwsze zwycięstwo w karierze odniosła Julija Biełorukowa, która w finale sprintu uzyskała czas 2:58.21. Rosjanka zostawiła za plecami pięć zawodniczek ze Skandynawii. Drugie miejsce zajęła Maja Dahlqvist, a trzecie Ida Ingemarsdotter.

Wśród mężczyzn triumfował Aleksander Bolszunow. Reprezentant Rosji na finiszu wykorzystał gapiostwo Johannesa Hoesflota Klaebo i wyprzedził Norwega o 0,1 sekundy. Na trzeciej lokacie uplasował się Erik Brandsdal.

Słabo sezon 2018/19 rozpoczęli Polacy, bowiem Maciej Staręga, Kamil Bury oraz Urszula Łętocha odpadli już w kwalifikacjach.

Czy forma Rosjan jest dla ciebie zaskoczeniem?