PŚ w biegach: Niskanen i Bolszunow najlepsi w Cogne

Kettu Niskanen i Aleksander Bolszunow zwyciężyli zawody Pucharu Świata rozgrywane we włoskim Cogne. Jedyny Polak w stawce, Kamil Bury, był dopiero 63.

Piotr Szarwark
Kerttu Niskanen PAP/EPA / PEKKA SIPOLA / Na zdjęciu: Kerttu Niskanen
W biegu kobiet na 10 km techniką klasyczną Pucharu Świata w Cogne zabrakło kilku czołowych zawodniczego, które postanowiły szlifować formę przed nadchodzącymi mistrzostwami świata w Seefeld. Nieobecność rywalek wykorzystała Kerttu Niskanen, która jako pierwsza przekroczyła linię mety.

Drugie miejsce w rywalizacji na 10 km zajęła Nadine Faehndrich ze Szwajcarii, a trzecia była Natalia Nieprajewa. Pierwsza straciła do triumfatorki dokładnie trzy sekundy, druga wbiegła na metę 12,6 sekundy po Niskanen. Polki nie startowały.

Wśród mężczyzn, w rywalizacji na dystansie 15 km, najlepiej spisał się Aleksander Bolszunow. Rosjanin na trasie nie miał sobie równych, bo drugiego Iivo Niskanena wyprzedził o 43,7 sekundy. Podium uzupełnił Aleksander Biessmiertnych (55,9 sekundy straty do zwycięzcy). Na starcie stanął jeden reprezentant Polski, Kamil Bury, który zajął 63. miejsce wśród 67 sklasyfikowanych zawodników.