Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wielka inwestycja w Szklarskiej Porębie. Rozpoczęła się budowa ośrodka biegowo-biathlonowego

140 milionów złotych ma kosztować budowa na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie ośrodka narciarskiego. Inwestycja miałaby pozwolić na organizację w Polsce nawet mistrzostw świata.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
narciarze na trasie 39 Biegu Piastów PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: narciarze na trasie 39. Biegu Piastów

Od wielu lat władze Szklarskiej Poręby przygotowywały się do inwestycji w ośrodek sportów zimowych na Polanie Jakuszyckiej. Starania długo nie przeradzały się w realizację. Infrastruktura ograniczała się jedynie do rozległej sieci tras biegowych, co pozwala na organizację m.in. Biegu Piastów czy pojedynczych zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich.

To ma się zmienić od 2021 roku. Do tego czasu w Jakuszycach ma powstać nowoczesny ośrodek sportów zimowych. Inwestycja ma sprawić, że w Polsce będzie można organizować nawet zawody rangi mistrzostw świata w biegach narciarskich czy biathlonie.

Jak informuje "Przegląd Sportowy" do tej pory ośrodek w Szklarskiej Porębie nie dysponował stałym zapleczem czy technologią pozwalającą na sztuczne naśnieżanie. Teraz dzięki funduszom unijnym i wsparciu dolnośląskiego urzędu marszałkowskiego uda się przeprowadzić inwestycję wartą 140 milionów złotych.

Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na 2021 roku. - To termin, w którym zawodowcy, amatorzy oraz biathloniści mają zyskać najlepsze w Polsce i jedno z najlepszych na świecie centrum do uprawiania swojej dyscypliny. Ośrodek sprosta wymaganiom każdej z tych grup. Zachowa dawny klimat, ale zostanie dostosowany do potrzeb federacji FIS i IBU. To pozwoli organizować zawody PŚ w biegach i biathlonie, a w przyszłości być może dowolną imprezę mistrzowską - powiedział marszałek województwa Cezary Przybylski, którego cytuje "Przegląd Sportowy".

Zobacz także:
Skoki. Letnie Grand Prix w Zakopanem. Polski dzień na Wielkiej Krokwi! Stoch najlepszy, Kubacki drugi
Skoki. Dwóch Polaków na podium po raz osiemnasty w historii konkursów LGP

ZOBACZ WIDEO: Duże zmiany w polskiej kadrze skoczków! Rafał Kot mówi o nowościach sprzętowych i Kamilu Stochu

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×