Biegi narciarskie. Tour de Ski: Siergiej Ustiugow zwyciężył na inaugurację cyklu

Siergiej Ustiugow zwyciężył bieg na 15 km techniką dowolną ze startu wspólnego w Lenzerheide. To pierwszy etap cyklu Tour de Ski.

Piotr Szarwark
Siergiej Ustiugow Getty Images / Giovanni Auletta/Agence Zoom / Siergiej Ustiugow
Pierwszy etap Tour de Ski przyniósł sporo emocji w rywalizacji mężczyzn. Walka o wygraną toczyła się niemal do samej mety. Na dwa kilometry przed końcem na prowadzenie wyszedł Simen Hegstad Krueger, ale najwięcej sił zachował Siergiej Ustiugow i to on zwyciężył rywalizację w Lenzerheide.

Do ostatnich metrów o drugie miejsce walczyli Johannes Hoesflot Klaebo oraz Aleksander Bolszunow. O kolejności zadecydował ostatecznie fotofinisz i to Klaebo zajął drugą lokatę, a Rosjanin został sklasyfikowany na trzeciej pozycji.

Żaden z Polaków w sobotę nie zdołał zdobyć punktów do klasyfikacji generalnej. Dominik Bury długo znajdował się w czołowej "30", ale pod koniec osłabł i zajął 45. miejsce. W sumie do triumfatora stracił 52 sekundy. 71. miejsce zajął Kamil Bury, a Maciej Staręga był 82.

W niedzielę, w Lenzerheide, odbędzie się drugi etap Tour de Ski. Tym razem na zawodników czeka sprint stylem dowolnym.