Biegi narciarskie. Puchar Świata Oberstdorf. Aleksander Bolszunow pogodził Norwegów. Punkty Dominika Burego

Zwycięstwem Aleksandra Bolszunowa zakończył się bieg łączony 2x15 km w Oberstdorfie. Rosjanin pokonał norweską koalicję - za jego plecami do mety dobiegło aż czterech reprezentantów tego kraju. Pucharowe punkty wywalczył Mateusz Bury.

Mateusz Kozanecki
Dominik Bury Getty Images / Linnea Rheborg / Na zdjęciu: Dominik Bury
Mężczyźni w biegu łączonym rywalizują ze sobą na dystansie 2x15 km. Pierwszą część pokonują stylem klasycznym, następnie zmieniają narty i biegną stylem dowolnym.

Zmagania były bardzo wyrównane. Długo na czele znajdowała się grupa biegaczy, która liczyła od 6-7 do nawet kilkunastu zawodników. Na ostatnim przed metą punkcie pomiaru czasu prowadził Hans Christer Holund, a w czołowej piątce znajdowało się aż czterech Norwegów.

Na ostatnich metrach najlepszy okazał się jednak Aleksander Bolszunow, który pogodził całą norweską koalicję. Drugi Simen Hegstad Krueger stracił do Rosjanina 0,9 s, a podium uzupełnił Sjur Roethe.

Dobry występ w Oberstdorfie zaliczył Dominik Bury. Najlepszy spośród Polaków zajął 30. miejsce ze stratą niespełna dwóch i pół minuty do triumfatora. Ponadto Mateusz Haratyk był 59., a Michała Skowrona zdublowano.

Wyniki biegu łączonego mężczyzn:

Miejsce Zawodnik Kraj Czas
1. Aleksander Bolszunow Rosja 1:13:40.6 godz.
Michał Skowron Polska zdublowany

Czytaj także: - Alpejski PŚ. Włoskie podium w Bansko. Elena Curtoni zaskakującą triumfatorką - Skoki narciarskie. Puchar Świata Zakopane 2020. Będzie próba bicia rekordu z polską flagą ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Kamil Stoch skomentował swój udział w kwalifikacjach. "Zawsze są jakieś uwagi"

Jak ocenisz występ Dominika Burego w biegu łączonym?