Biegi narciarskie. 4 czołowe miejsca w biegu na 15 km w Oestersund dla Norwegów

Norweska dominacja w biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym w Oestersund - pierwszym etapie zaliczanego do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata cyklu Ski Tour. Czołowa trzydziestka bez Polaków.

Piotr Ziemka
Sjur Roethe Newspix / MODICA/NORDPOLE / Na zdjęciu: Sjur Roethe
Norwegowie zajęli cztery czołowe pozycje. Najlepszy okazał się Sjur Roethe. Tylko 1.7 sekundy straty do zwycięzcy miał na mecie Simen Hegstad Krueger. Trzeci czas uzyskał Finn Haagen Krogh, a tuż za podium znalazł się Martin Johnsrud Sundby. Na piątej pozycji został sklasyfikowany lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Rosjanin Aleksander Bolszunow. Szósty był Hans Christer Holund.

Biegacze z Norwegii powtórzyli wyczyn swoich rodaczek - w czołowej szóstce rywalizacji na 10 kilometrów kobiet również było pięć zawodniczek z tego kraju.

Roethe po raz drugi wygrał bieg Pucharu Świata na 15 kilometrów techniką łyżwową. 1 grudnia 2018 roku zwyciężył w Lillehammer.

Na 31. pozycji został sklasyfikowany Johannes Hoesflot Klaebo, który powrócił do rywalizacji po kontuzji. Najlepiej z Polaków spisał się 47. Dominik Bury. 77. lokatę zajął Kamil Bury, a 84. - Maciej Staręga. Wystąpiło 90 zawodników.

W niedzielę odbędzie się bieg na 15 kilometrów stylem klasycznym.