Biegi narciarskie. Therese Johaug wygrała Ski Tour, Heidi Weng na drugim miejscu

Therese Johaug wygrała bieg pościgowy i uzyskała najlepszy czas dnia w rywalizacji na 15 kilometrów techniką klasyczną w Trondheim.

Piotr Ziemka
Therese Johaug PAP/EPA / Na zdjęciu: Therese Johaug
Do szóstego, ostatniego etapu biegaczki przystąpiły na podstawie miejsc i czasów w klasyfikacji generalnej turnieju Ski Tour po pięciu odcinkach. Jako pierwsza wystartowała Therese Johaug. Dwie minuty i 33 sekundy później na trasę ruszyła biegnąca z drugim numerem Heidi Weng, a 2:34 - Ingvild Flugstad Oestberg.

Johaug powiększyła przewagę nad wszystkimi rywalkami. Drugi czas dnia netto miała Astrid Jacobsen.

Weng i Oestberg wspólnie przebiegły 15 kilometrów i do końca rywalizowały o drugą pozycję w klasyfikacji łącznej Ski Tour. Ostatecznie na drugim stopniu podium stanęła młodsza z tej dwójki.

Johaug powiększyła dorobek w klasyfikacji łącznej Pucharu Świata o 350 punktów: 300 zdobyła za triumf w "generalce" cyklu Ski Tour, a 50 za najlepszy czas dnia netto. Urodzona w 1988 roku Norweżka wygrała aż pięć etapów zaliczanych do Ski Tour: sobotnią rywalizację w Oestersund na 10 kilometrów techniką łyżwową, niedzielny bieg pościgowy na 10 km stylem klasycznym, wtorkowy sprint w Aare, czwartkowy bieg na 34 km oraz niedzielne zmagania w Trondheim.

W następnym tygodniu odbędą się: bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym i zmagania sztafet w Lahti.