Biegi narciarskie. Puchar Świata w Dreźnie. Monika Skinder i Weronika Kaleta w czołowej "30" sprintu w Dreźnie

Monika Skinder zajęła 25., a Weronika Kaleta 30. miejsce w sprincie stylem dowolnym, rozegranym w Dreźnie. Pozostałym reprezentantom Polski nie udało się wywalczyć punktów Pucharu Świata. Zwyciężyli Nadine Faehndrich oraz Federico Pellegrino.

Adrian Nuckowski
Materiały prasowe / Anna Karczewska / PZN
Podobnie, jak przed tygodniem podczas rywalizacji w Davos, na starcie zabrakło zawodników i zawodniczek z krajów skandynawskich. Na płaskiej trasie w Dreźnie najlepsza okazała się Nadine Faehndrich. Szwajcarka zanotowała pierwsze zwycięstwo w swojej karierze, biorąc pod uwagę rywalizację w Pucharze Świata. Drugie miejsce zajęła Sophie Caldwell-Hamilton, a podium uzupełniła Anamarija Lampic. Słowenka dokonała niesamowitego wyczynu, bowiem na początku biegu finałowego straciła kijek, przez co musiała odrabiać straty do czołówki.

Do czołowej "30" zakwalifikowały się dwie reprezentantki Polski. Monika Skinder zajęła ostatecznie 25. miejsce, natomiast Weronika Kaleta 30. Obie zawodniczki były daleko od awansu do półfinału. Na 35. miejscu zmagania ukończyła Izabela Marcisz, a 40. Magdalena Kobielusz.

40. Magdalena Kobielusz Polska

W gronie mężczyzn najlepszy okazał się Federico Pellegrino. Włoch po raz 15. w karierze stanął na najwyższym stopniu podium w Pucharze Świata. Świetną formę sprinterską potwierdził Andrew Young. Brytyjczyk po trzeciej lokacie zajętej w Davos, tym razem ukończył zmagania o jedno oczko wyżej. Czołową trójkę uzupełnił Gleb Retiwych.

Fatalnie spisali się polscy biegacze. Mimo absencji wielu czołowych zawodników, żadnemu z nich nie udało się zakwalifikować do czołowej "30". Najwyżej był Maciej Staręga, który zajął 42. miejsce.