MŚ U-23. Kapitalny bieg i złoto Izabeli Marcisz!

Izabela Marcisz po świetnym biegu zdobyła złoty medal mistrzostw świata do lat 23 w biegu na 10 kilometrów techniką dowolną.

PS
Izabela Marcisz Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Izabela Marcisz
Przyszłość w biegach narciarskich może należeć do reprezentantek Polski i w piątek przekonaliśmy się o tym ponownie. Trzy dni temu złoty medal mistrzostw świata juniorów w sprincie wywalczyła Monika Skinder, a brąz zdobyła Karolina Kaleta, a teraz wielki sukces odniosła Izabela Marcisz.

Reprezentantka Polski nie miała sobie równych w biegu na 10 kilometrów techniką dowolną i została mistrzynią świata do lat 23. Drugie miejsce wywalczyła Szwedka - Louise Lindstroem, tracąc do Marcisz ponad 11 sekund, a na najniższym stopniu podium stanęła Norweżka - Hedda Oestberg Amundsen (blisko 20 sekund straty do Polki).

Przez pewien czas na medalowej pozycji biegła Patricija Eiduka, która na co dzień trenuje z Polkami, ale ostatecznie zajęła siódme miejsce.

Jeśli zaś chodzi o pozostałe reprezentantki Polski, 37. lokatę zajęła Eliza Rucka, a 49. była Magdalena Kobielusz.

Dla Marcisz to pierwszy taki sukces w kategorii U-23. Przed rokiem, w Oberwiesenthal, wywalczyła trzy medale mistrzostw świata juniorów (dwa srebrne i jeden brązowy).