Norwegowie zdominowali bieg w Davos. Najlepszy występ Polaka w sezonie

Aż pięciu Norwegów zajęło miejsca w czołowej szóstce biegu na 15 kilometrów mężczyzn. Wygrał Simen Hegstad Krueger przed Johannesem Hoesflotem Klaebo. Bardzo dobry występ zaliczył Doimnik Bury, który zakończył bieg na 26. miejscu.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Dominik Bury Getty Images / Linnea Rheborg / Na zdjęciu: Dominik Bury
Dla Simena Hegstada Kruegera to drugie zwycięstwo z rzędu w biegu na 15 kilometrów. Przed tygodniem w Lillehammer również triumfował. Królem nart w Davos jest natomiast Johannes Hoesflot Klaebo, który w sobotę wygrał sprint, a teraz w biegu na 15 kilometrów uplasował się na drugiej pozycji. To właśnie Klaebo dzierży żółtą koszulkę lidera.

Z koalicją Norwegów próbuje walczyć Siergiej Ustiugow. Rosjanin przegrał z Kruegerem o 27 sekund, co dało mu trzecią pozycję. Jego koledzy z reprezentacji również obok Norwegów zaprezentowali się pozytywnie - na miejscach 7-13 uplasowało się pięciu Rosjan.

W Davos dobrze spisał się Dominik Bury, który przed tygodniem w Lillehammer zajął niskie, 60. miejsce. Wcześniej, w Ruce uplasował się na 28. lokacie. Na szwajcarskich trasach Bury poprawił to osiągnięcie - zajął 26. pozycję i dzięki temu zdobył pięć punktów do klasyfikacji. Bury stracił do zwycięzcy 1:47.3 sekundy.

Pozostali Polacy spisali się słabiej. Kamil Bury zajął 71. miejsce, a Kacper Antolec uplasował się na 91. pozycji. Sklasyfikowano 104 zawodników.

Wyniki biegu na 15 km mężczyzn:

# Zawodnik Kraj Czas
1. Simen Hegstad Krueger Norwegia 32:20.4 min.
2. Johannes Hoesflot Klaebo Norwegia +22.9 s.
3. Siergiej Ustiugow Rosja +27.2 s.
4. Harald Oestberg Amundsen Norwegia +32.0 s.
5. Hans Christer Holund Norwegia +33.7 s.
6. Sjur Roethe Norwegia +38.3 s.
26. Dominik Bury Polska +1:47.3 m.
71. Kamil Bury Polska +3:10.9 m.
91. Kacper Antolec Polska +4:56.6 m.

Czytaj także: Pech w najgorszym możliwym momencie  Góralski pałac. Tak mieszka Kamil Stoch ZOBACZ WIDEO: Apoloniusz Tajner surowy w ocenie polskich skoczków. "Wydawało się, że gorzej być nie może"

Czy polskie biegi narciarskie będą się rozwijać?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×