Skandynawowie najlepsi w biegach w Dreźnie. Polskie duety poza finałem

Reprezentacje Szwecji i Norwegii wygrały drużynowe sprinty w Dreźnie. Wśród 64 drużyn wystartowały też trzy duety z Polski, jednak zabrakło im sporo do awansu do finałów.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Biegi narciarskie Getty Images / Al Bello / Biegi narciarskie
Do rywalizacji kobiet przystąpiło 28 duetów. W pierwszym półfinale wystartowały nasze dwie najmłodsze zawodniczki - Anna Berezecka i Karolina Kaleta z rocznika 2002 - jedynie Tena Hadzic z Chorwacji była od nich młodsza. Polki dobiegły w czasie 17:05.08 i straciły ponad minutę do najlepszych Szwedek.

Drugi półfinał wygrały Amerykanki Jessica Diggins i Julia Kern. Polskę reprezentowały Weronika Kaleta i Monika Skinder, które ze stratą 32.09 sekundy do zwycięskiej drużyny zajęły 9. miejsce, pokonując sześć duetów. Nie dało to jednak awansu do finału. W nim najlepsza była reprezentacja Szwecji, a podium uzupełniły Amerykanki i Słowenki.

Do rywalizacji mężczyzn zgłosiło się 36 duetów, w tym jeden z Polski. Biało-Czerwoni w składzie Maciej Staręga - Kamil Bury w swoim biegu zajęli 13. miejsce na 18 duetów i stracili do zwycięzców - Norwegów 17 sekund. Drugi półfinał wygrali Rosjanie. Do finałów awansowało dziesięć najlepszych drużyn.

Dwa pierwsze miejsca w finale zajęli Norwegowie. Na finiszu lepsza okazała się druga reprezentacja tego skandynawskiego kraju w składzie Thomas Helland Larsen - Even Northug. Drudzy byli Sindre Bjoernstad Skar i Haavard Solaas Taugboel. Podium uzupełnili Rosjanie.

Wyniki sprintu drużynowego kobiet:

# Kraj Czas
1. Szwecja I 15:45.81 min.
2. USA I +1.11 s
3. Słowenia I +1.21 s
4. Finlandia I +2.05 s
5. Rosja I +2.97 s
6. Norwegia I +6.46 s
19. Polska I
28. Polska II

Wyniki sprintu drużynowego mężczyzn:

# Kraj Czas
1. Norwegia II 14:19.34 min.
2. Norwegia I +0.42 s
3. Rosja I +0.62 s
4. Włochy I +0.78 s
5. Francja I +1.21 s
6. Wielka Brytania +3.84 s
24. Polska

Czytaj także: Bukmacherzy przed niedzielnym konkursem Fatalny upadek skoczka. Aż trudno uwierzyć, co wykryli lekarze ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zobacz, co fanka hokeja zrobiła swoim telefonem!

Czy doczekamy się następców Justyny Kowalczyk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×