Dwaj Polacy w trzydziestce sprintu w ramach Tour de Ski

Maciej Staręga i Kamil Bury zakwalifikowali się do finałów sprintów podczas Tour de Ski w Oberstdorfie. Ostatecznie zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce. Zwyciężył Johannes Hoesflot Klaebo.

Michał Gałęzewski
Maciej Staręga PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER / Na zdjęciu: Maciej Staręga
W kwalifikacjach bardzo dobrze spisał się Kamil Bury, który zajął 18. miejsce. Maciej Staręga był trzydziesty i awansował do ćwierćfinałów dzięki czasowi o 0.04 sekundy lepszemu od Norwega - Didrika Toensetha. Obaj Polacy odpadli niestety w ćwierćfinałach i dzięki swoim czasom zajęli 23. miejsce (Staręga) i 28. miejsce (Bury). Trzeci z Polaków, Dominik Bury, specjalizujący się głównie w dłuższych biegach zajął również niezłą, bo 44. lokatę.

Do finału awansowało aż czterech Norwegów i to między sobą biegacze z tego kraju rozstrzygnęli cały wyścig. Ostatecznie zwyciężył Johannes Hoesflot Klaebo, który drugiego Erika Valnesa pokonał o 0.37 sekundy.

W Oberstdorfie na 1.2 kilometra biegały też kobiety, wśród których zwyciężyła Rosjanka - Natalia Nieprajewa, która pokonała w finale Johannę Hagstroem ze Szwecji i Johannę Matintalo z Finlandii. Polki tym razem nie startowały.

Wyniki sprintu kobiet:

# Zawodnik Kraj Czas
1. Natalia Niepriajewa Rosja 2:36.41 min.
2. Johanna Hagstroem Szwecja +0.32 s
3. Johanna Matintalo Finlandia +0.86 s
4. Anamarija Lampić Słowenia +1.29 s
5. Mathilde Myhrvold Norwegia +4.22 s
6. Tatiana Sorina Rosja +7.53 s

Wyniki sprintu mężczyzn:

1. Johannes Hoesflot Klaebo Norwegia 2:43.77 min.