WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis
Biegi narciarskie
Bieg na 10 km stylem klasycznym kobiet w Kuusamo

Kończymy już naszą relację z sobotniej rywalizacji na 10 km. Na razie prowadzi Bjoergen przed Kallą i Oestberg. W czołowej trójce już nic nie powinno się zmienić. Justyna Kowalczyk jest 13. Pełne podsumowanie zawodów za kilkanaście minut na WP SportoweFakty. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na popołudnie ze skokami narciarskimi z Kuusamo.

10 km trasę ma za sobą już także Ewelina Marcisz. Do mety dobiegło na razie 45 biegaczek i Polka zajmuje... 45. miejsce. Z kolei Urszula Łętocha jest już na trasie, ale w jej przypadku także nie ma szans na dobrą pozycję.

Na mecie Justyna Kowalczyk jest na razie 12., ale na trasie jest jeszcze kilka szybszych od niej biegaczek.

Na trasie jest jeszcze dużo zawodniczek, ale o zdecydowanie słabszym potencjale niż najlepsze biegaczki. Pogoda w Kuusamo jest stabilna, dlatego w czołówce nie powinny zajść większe zmiany.

Marit Bjoergen wygrała sobotni bieg na 10 km klasykiem. Charlotte Kalla jest druga, a do zwyciężczyni straciła równe 17 sekund. Trzecia jest w tej chwili Ingvild Flugstad Oestberg.

Szwedka nie wygra! Pytanie czy utrzyma miejsce na podium?

Charlotte Kalla zbliża się do mety! Za chwilę poznamy jej czas i zwyciężczynię dzisiejszych zawodów.

Po 8,2 km Szwedka już nie prowadzi. Liderką jest Bjoergen. Kalla traci do niej 1 sekundę! Pasjonująca będzie końcówka rywalizacji. 

Bjoergen może jeszcze zagrozić tylko Charlotte Kalla. W drugiej części dystansu Szwedka znacznie jednak osłabła i po 6,2 km miała tylko 0,6 punkty przewagi nad Norweżką.

Justyna Kowalczyk jest już jedenasta z minutą i 18 sekundami straty do prowadzącej Bjoergen.

Nową liderką rywalizacji kolejna Norweżka Marit Bjoergen. Swoją rodaczkę Oestberg wyprzedziła o ponad 17 sekund. Tymczasem Austriaczka jest już czwarta, bowiem wyprzedziła ją także Heidi Weng.

Nową liderką na mecie Ingvild Flugstad Oestberg. Końcówkę Norweżka pobiegła znakomicie i o ponad 18 sekund wyprzedziłą Austriaczkę.

Do mety dobiegła Austriaczka Teresa Stadlober, która obejmuje w tej chwili prowadzenie.

Justyna Kowalczyk już na mecie. W tej chwili Polka zajmuje 6. miejsce, ale trudno będzie jej utrzymać pozycję w czołowej dziesiątce.

Po 5 km prowadzi natomiast Charlotte Kalla, ale jej przewaga nad Bjoergen zmalała do niecałych 7 sekund. 

Przed metą wyraźnie osłabła Austriaczka! Na pomiarze czasu po 8,1 km Austriaczka została wyprzedzona nie tylko przez Marit Bjoergen ale i przez Ingvild Flugstad Oestberg i Heidi Weng. Justyna Kowalczyk jest 12.

Justyna Kowalczyk coraz bliżej mety. Pozostało jej niecałe 2 km. Na pomiarze po 8,1 km od startu Polka zajmuje na razie 5. miejsce, ale czekamy na kolejne, spisującej się lepiej od Polki na trasie, zawodniczki.

Nową liderką po 6,2 km została Marit Bjoergen. Justyna Kowalczyk spadła na 14. lokatę, a jej strata do prowadzącej Norweżki wyniosła ponad 40 sekund.

Kapitalnie biegnie Szwedka Charlotte Kalla, która po 3,1 km została liderką i o ponad 11 sekund wyprzedza Marit Bjoergen.

Po 6,2 km Justyna Kowalczyk na razie zajmuje 10. miejsce. Jej strata do prowadzącej Stadlober wzrosła już do ponad 30 sekund. 

Nową liderką po 5 km została Marit Bjoergen. Norweżka o niecałe trzy sekund wyprzedza Austriaczkę Stadlober. 

Tymczasem bardzo dobrze biegnie Szwedka Charlotte Kalla, która na pierwszym pomiarze czasu objęła prowadzenie. 

Po 5 km Justyna Kowalczyk jest na razie 11, ale traci już ponad 24 sekundy do prowadzącej Austriaczki Stadlober. 

Bardzo mocno spadło tempo Aino-Kaisy Saarinen. Finka po 5 km traci już ponad 10 sekund do prowadzącej Norweżki Falli. Tymczasem po 3,1 km nową liderką została Norweżka Marit Bjoergen.

Nową liderką po 3,1 km została młoda Austriaczka Teresa Stadlober, o której mówi się, że jest wielkim talentem w biegach narciarskich pań. 

Szybciej zaczyna biec także Justyna Kowalczyk! Po 3,1 km Polka na razie zajmuje 8. miejsce i co ważne zbyt wiele nie stracił na kolejnym odcinku do najlepszych.

Nową liderką po 3,1 km została Aino-Kaisa Saarinen. 

Po 3,1 km na razie prowadzi Norweżka Maiken Caspersen Falla. Do tego pomiaru czasu nie dobiegła jeszcze Justyna Kowalczyk.

A na trasie jest już z nr 30 Marit Bjoergen. My natomiast czekamy na Polkę po 3,1 km od startu. 

Przeciętny początek Polki. Po 1,2 km Justyna Kowalczyk zajmuje dopiero 13. miejsce, tracą prawie 10 sekund do prowadzącej Finki Aino-Kaisy Saarinen.

Na trasę wybiegają najgroźniejszej rywalki Polki w dzisiejszej rywalizacji. 

Tymczasem po 3,1 km prowadzi na razie Norweżka Anna Svendsen. My czekamy natomiast na Justynę Kowalczyk na pomiarze po 1,2 km od startu. 

Justyna Kowalczyk jest już na trasie. 

Wystartowało już 15 zawodniczek. Tym samym już za chwilę start Justyny Kowalczyk. Czekamy z niecierpliwością. 

W między czasie zapraszamy do przeczytania opinii Justyny Kowalczyk po piątkowym sprincie.

Pierwsze zawodniczki są już na trasie. O pierwszych wynikach poinformujemy państwa, gdy kilka zawodniczek przekroczy punkt pomiaru czasu usytuowanym na 3,1 km od startu. 

Przypomnijmy, że w piątkowym sprincie w Kuusamo Justyna Kowalczyk zajęła 20. miejsce, odpadając w ćwierćfinale. Klęskę poniosły natomiast Norweżki. Marit BjoergenMaiken Caspersen FallaIngvild Flugstad Oestberg czy obrończyni Kryształowej Kuli Heidi Weng w ogóle nie przebrnęły kwalifikacji. 

Na trasie jest już pierwsza zawodniczka. My czekamy na Polki. Z numerem 21 wystartuje Justyna Kowalczyk, z nr 35 Ewelina Marcisz, a z nr 81 Urszula Łętocha.

O 10:45 rozpocznie się bieg na 10 km stylem klasycznym ze startu indywidualnego, czyli w koronnej konkurencji Justyny Kowalczyk.

Witamy serdecznie w sobotnie przedpołudnie. Przed nami druga odsłona Pucharu Świata w biegach narciarskich w Kuusamo.

>

Zobacz również

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.