WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis
Biegi narciarskie
Bieg pościgowy na 10 km kobiet w Kuusamo

To już koniec Ruka Triple kobiet. Na kolejną relację na żywo z PŚ w biegach narciarskich kobiet zapraszamy za tydzień przy okazji zawodów w Lillehammer.

Druga z Polek, Ewelina Marcisz, finiszowała jako sześćdziesiąta piąta.

Justyna Kowalczyk na mecie. Polka zajęła dwudzieste czwarte miejsce.

Ponad pół minuty straciła Ragnhild Haga. Norweżka jest czwarta. Kolejne miejsca dla Heidi Weng i Ingvild Flugstad Oestberg. Czekamy na Justynę Kowalczyk.

Meta! Charlotte Kalla wygrała Ruka Triple. Marit Bjoergen jest drugą ze stratą 9,7 sekundy.

Liderki są już o krok od stadionu. Kalla ma bezpieczną przewagę.

Justyna Kowalczyk jest 24.

Przewaga Charlotte Kalli cały czas rośnie. Szwedka biegnie po zwycięstwo w Ruka Triple.

1400 metrów do końca - Kalla ma 6,1 sekundy przewagi nad Bjoergen.

Charlotte Kalla narzuciła tempo, którego nie wytrzymała Marit Bjoergen! To już kilkanaście metrów przewagi Kalli.

Liderki rozpoczęły ostatnią pętlę. Bjoergen i Kalla mają pół minuty przewagi nad rywalkami. Szwedka atakuje!

Druga z Polek, Ewelina Marcisz, jest 64.

Justyna Kowalczyk odpadła od grupy, w której wcześniej biegła. Obecnie jest dwudziesta piąta. Do końca niespełna 4 kilometry.

Walka o trzecie miejsce zapowiada się bardzo ciekawie. Połączyły się dwie grupy i teraz wspólnie biegnie już siedem zawodniczek.

Po 5 km Justyna Kowalczyk jest już dwadziesta czwarta. Do grupy, w której biegnie Polka, dołączyły następne narciarki i wyprzedziły naszą reprezentantkę.

Liderki są już na półmetku. Kalla i Bjoergen cały czas biegną razem. Ich przewaga nad trzyosobową grupą pościgową zmalała do 28 sekund. Nilsson, Oestberg i Nieprajewa muszą jednak uważać, bo coraz bliżej jest już następna grupa.

Justyna Kowalczyk cały czas jest dwudziesta pierwsza. Do grupy z Polką dołączają kolejne zawodniczki z dalszych lokat.

Za plecami liderek wspólnie biegną trzy zawodniczki - Stina Nilsson, Natalia Nieprajewa i Ingvild Flugstad Oestberg. Ich strata do liderek to pół minuty. Skandynawki zaczynają gubić Rosjankę.

 

Justyna Kowalczyk nadal dwudziesta pierwsza po 2,5 km. Polka zamyka ośmioosobową grupę.

Liderki są już na stadionie, bo pokonały 1/4 dystansu. Przewaga nad Stiną Nilsson, która została doścignięta przez następne zawodniczki, wzrosła już do bliskopół minuty.

Justyna Kowalczyk biegnie w grupce razem z innymi zawodniczkami. Polka jest dwudziesta pierwsza, czyli zyskała jedną lokatę.

Marit Bjoergen i Charlotte Kalla biegną razem. Po 1,1 km mają już 25 sekund przewagi nad Stiną Nilsson. Justyny Kowalczyk jeszcze nie ma na pierwszym punkcie pomiarowym.

Zawody rozpoczęte! Jako pierwsza bieg rozpoczęła Charlotte Kalla, tuż za nią wystartowała Marit Bjoergen . Warto zapoznać się z klasyfikacją po dwóch etapach, bo jest ona identyczna, jak lista startowa dzisiejszej konkurencji.

Na liście startowej jest 81 zawodniczek, które będą startowały z zachowaniem różnic czasowych po dwóch etapach Ruka Triple. Oprócz Justyny Kowalczyk udział weźmie jeszcze Ewelina Marcisz, która rozpocznie bieg jako sześćdziesiąta czwarta. Z udziału w zawodach wycofała się Urszula Łętocha.

Zawody rozpoczną się o godzinie 9:45.

Justyna Kowalczyk wystartuje jako dwudziesta druga. Polka będzie miała trudne zadanie, bo stylu dowolnego nie traktuje priorytetowo.

>

Zobacz również

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.