WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
Biegi narciarskie
Bieg na 10 km stylem klasycznym w Planicy

Dziękujemy za relację i zapraszamy na kolejne na WP SportoweFakty. 

Sylwia Jaśkowiec była 41., a Ewelina Marcisz 48. 

3. miejsce zajmuje Heidi Wend, tylko za Parmakoski i Kallą. Bardzo dobrze spisała się Justyna Kowlaczyk, która zajęła 8. miejsce.

Finka na mecie wyprzedziła Szwedkę o 3,6 sekundy!

Na mecie Justyna Kowalczyk spadła na 7. miejsce. Tymczasem wygrywa jednak Krista Parmakoski!

Po 8,9 kilometra Parmakoski nadal przegrywa z Kallą, ale tylko 0,9 sekundy. 

Na mecie Justyna Kowalczyk cały czas czwarta. 

Po 6,9 km Krista Parmakoski zmniejszyła stratę do Kalli do zaledwie 1 sekundy! Finka ma realną szansę, że wyprzedzić na mecie Szwedkę. Na 3. miejsce biegie natomiast Weng, która po 6,9 traci ponad 12 sekund do Kalli.

Kolejne zawodniczki dobiegają do mety, a Justyna Kowalczyk niezmiennie pozostaje na 4. miejscu. Rywalizację ukończyły 34 biegaczki. 

Rywalizację ukończyła już także Sylwia Jaśkowiec, która na razie zajmuje 23. miejsce. Będzie jej jednak ciężko o lokatę w czołowej trzydziestce. 

Najprawdopodobniej Szwedka odniesie triumf w niedzielnych zawodach. Mogą jej zagrozić jeszcze tylko Finka Krista Parmakoski i Norweżka Heidi Weng. W połowie dystansu Finka traci do Szwedki 9 sekund, a Norweżka 11 sekund. 

Rywalizację ukończyła już także Charlotte Kalla. Szwedka oczywiście obejmuje prowadzenie. Justyna Kowalczyk spadła na 4. miejsce, do Szwedki straciła prawie minutę. 

Justyna Kowalczyk już na mecie. W tej chwili zajmuje 3. miejsce. Lokata w dziesiątce realna!

Szwedka obejmuje prowadzenie z przewagą ponad 50 sekund nad Justyną Kowalczyk. Polka jednak znacznie zmniejszyła straty do pozostałych rywalek. Patrząc ogólnie na sytuację na innych pomiarach czasu realne jest miejsce naszej reprezentantki w czołowej dziesiątce. 

I mamy Justynę Kowalczyk na pomiarze 8,9 km. Polka znów przyspieszyła! Na razie zajmuje 3. miejsce, ale czekamy na Charlotte Kallę. 

Czekamy na Justynę Kowalczyk i Sylwię Jaśkowiec na pomiarze czasu po 8,9 km. 

Tymczasem na pierwszym punkcie pomiaru czasu, po 1,9 km, zameldowała się już Heidi Weng. Norweżka, liderka PŚ, zajmuje 4. miejsce ze stratą 8,6 sekundy do cały czas prowadzącej Kalli. 

Na drugiej części dystansu Justyna Kowalczyk zaczyna niestety słabnąć. Po 6,9 kilometra Polka zajmuje 4. miejsce, ale do prowadzącej Kalli traci już ponad 42 sekundy. 

Po 5 km Sylwia Jaśkowiec jest 24. Tymczasem na 10. klimoetrowej trasie są już wszystkie zawodniczki. 

Justyna Kowalczyk ma już za sobą półmetek rywalizacji. Po 5 km Polka na razie zajmuje 5. miejsce tracąc nieco ponad 33 sekundy do prowadzącej Kalli. 

Świetnie biegnie natomiast Charlotte Kalla. Szwedka także minęła już drugi pomiar czasu. Objęła prowadzenie. Trzecia Justyna Kowalczyk traci do niej prawie 25 sekund. Po 3,9 km Sylwia Jaśkowiec na razie jest 23. 

I Polka na razie nie słabnie. Po 3,9 km w tej chwili zajmuje 2. miejsce ze stratą 5 sekund do prowadzącej Szwedki Andersson. 

Cały czas na pomiarze po 1,9 km prowadzi Charlotte Kalla, a Justyna Kowalczyk zmierza do pomiaru czasu po 3,9 km. 

Nową liderką po 1,9 km została Charlotte Kalla. Szwedka już prawie doścignęła Sylwię Jaśkowiec, która na pierwszym pomiarze czasu jest na razie 18. 

Polka na razie biegnie dosyć ciężko. Na pomiarze po 1,9 km zajmuje na razie 5. miejsce ze stratą 6,5 sekundy do Andersson. 

Na razie na punkcie pomiaru czasu po 1,9 km prowadzi Szwedka Ebba Anderson. Za chwilę będzie tam Justyna Kowalczyk.

My czekamy na Polki na pierwszym punkcie pomiaru czasu po 1,9 km.

 

Wystartowała również Sylwia Jaśkowiec oraz jedna z faworytek biegu Szwedka Charlotte Kalla.

I ruszyła Justyna Kowalczyk! To ostatni sprawdzian Polki w Pucharze Świata przed igrzyskami olimpijskimi. 

Kolejne zawodniczki już na trasie, coraz bliżej do startu Justyny Kowalczyk. Czekamy również na te najlepsze zawodniczki, które będą startowały po Polce.

W oczekiwaniu na start Justyny Kowalczyk przypomnijmy sobie jak wyglądała rywalizacja w sobotnim sprincie w Planicy.

Pierwsze zawodniczki już wystartowały. My czekamy przede wszystkim na start Justyny Kowalczyk. Polka ruszy na trasę o 9:44, a minutę po niej wystartuje Sylwia Jaśkowiec.

Na starcie łącznie 62 biegaczki, w tym 3 reprezentantki Polski. Oprócz Justyny Kowalczyk pobiegną jeszcze Sylwia Jaśkowiec i Ewelina Marcisz.

Zawodniczki wystarują w Planicy i będzie to bieg indywidualny. Liczymy, że dzisiaj Justyna Kowalczyk zaprezentuje się z lepszej strony niż miało to miejsce w sobote, gdy w eliminacjach sprintu klasykiem zajęła dopiero 35. miejsce i nie zakwalifikowała się nawet co ćwierćfinału.

Witamy w niedzielny poranek! Przed nami bieg na 10 km stylem klasycznym, w którym wystartuje m. in. Justyna Kowalczyk.

 

>

Zobacz również

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  Dyscyplina Biegi narciarskie
  Rozgrywki PŚ w biegach narciarskich
  Lokalizacja Planica
  Data i godzina 21 Stycznia 2018, 09:30

  Zobacz również