WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis
Biegi narciarskie
Bieg klasykiem kobiet na 10 km

Na trasie jest jeszcze Uruszula Łętocha, która po 7,7 km zajmuje 54. miejsce. Lokatę Polki na mecie będzie mogli państwo sprawdzić w opisie dzisiejszego biegu na WP SportoweFakty. Teraz dziękujemy już za udział w relacji i zapraszamy na kolejne - jeszcze dzisiaj skoki z Kuusamo!

W dzisiejszej rywalizacji na czołowych miejscach już nic się nie zmieni. Wygrała Therese Johaug przed Szwedkami Kallą i Andersson. 

Najprawdopodobniej czołowa trójka zawodów będzie wyglądało następująco: pierwsza Johaug i za nią dwie Szwedki, kolejno Kalla i Andersson. 

I na metę wpadła właśnie Charlotte Kalla. Zgodnie z przewidywaniami Szwedka zajmuje w tej chwili 2. miejsce. Do Johaug straciła ostatecznie 22 sekundy. 

I na mecie jest już Andersson, która ma lepszy czas o 17 sekund niż trzecia aktualnie Oestberg i na razie zajmuje 2. pozycję. Do Johaug straciła nieco więcej niż pół minuty. 

Kalla cały czas biegnie na 2. miejsce. Tymczasem coraz większe szanse na podium ma Eba Andersson, która pod koniec rywalizacji jest lepsza od Oestberg. Na mecie oczywiście cały czas pewnie prowadzi Johaug. 

Wygląda na to, że największe szanse na 2. miejsce w niedzielę ma Charlotte Kalla. Szwedka ma już za sobą ponad połowę dystansu i na razie zajmuje 2. pozycję w prowizorycznej klasyfikacji, tracąc 15 sekund do Johaug. 

Będziemy teraz czekać na kolejne rywalki, ale trudno przypuszczać, bo ktokolwiek mógł zabrać w niedzielę zwycięstwo Theresie Johaug. 

Therese Johaug już na mecie. Obejmuje zdecydowane prowadzenie, na razie nad drugą Biełorukową ma prawie 55 sekund przewagi. 

Tymczasem Charlotte Kalla biegnie nieźle, ale już na pierwszych pomiarach czasu traci po kilka sekund do prowadzącej Johaug. 

Therese Johaug już blisko mety. Jej przewaga na kilometr przed metą nad drugą na razie Biełorukową wynosiła prawie minutę!

Po 5,5 km na wyraźnym prowadzeniu Johaug. Tymczasem Ingvild Flugstad Oestberg nie biegnie już tak dobrze i zaczyna tracić do koleżanki z reprezentacji ponad 10 sekund. 

A tymczasem na trasę ruszają kolejne faworytki, między innymi Szwedka Charlotte Kalla.

Na 4,4 km prowadzi Therese Johaug. Ale za nią bardzo dobrze biegnie Ingvild Flugstad Oestberg, która na dwóch pierwszych pomiarach czasu ma minimalnie lepszy czas od rodaczki. 

Therese Johaug ma za sobą pierwszą pętle. Biegnie coraz lepiej, ponieważ po 3,3 km jej przewaga na drugą Biełorukową (liderką Pucharu Świata) urosła już do 13,8 sekundy. 

Kolejny kilometr dystansu ma za sobą Johaug. Nadal ma najlepszy czas. Na 2. miejsce, po 2,1 km, wskoczyła Biełorukowa, która traci do Johaug 8 sekund. 

Therese Johaug już na pierwszym pomiarze czasu. Po 1,1 km ma lepszy czas od dotychczasowej liderki Caldwell o 2,8 sekundy. 

I mamy wielki powrót. Na trasie jest już Therese Johaug. Będziemy z uwagą śledzić kolejne czasy Norweżki. 

 

Oprócz Johaug faworytami biegu będzie jej rodaczka Heidi WengRagnhild Haga, Szwedka Charlotte Kalla, Finka Krista Parmakoski i Austriaczka Teresa Stadlober. Johaug wysartuje jednak znacznie wcześniej od najgroźniejszych rywalek, bo na razie nie jest w grupie rozstawionej. 

Na trasie już 13 zawodniczek. Sprawdźmy zatem czasy na pierwszym pomiarze czasu. Na nim prowadzi na razie Amerykanka Sophie Caldwell. Najlepsze biegaczki dopiero jednak ruszą na trasę.  

Therese Johaug ruszy na trasę z numerem 26. Tuż przed nią wystartuje liderka Pucharu Świata Julia Biełorukowa.

I rozpoczęliśmy zawody. Na trasie już Szwedka Hanna Falk.

Zawodniczki przygotowują się już do startu. Za chwilę na trasę wybiegnie pierwsza zawodniczka. Będzie to bieg ze startu indywidualnego. 

W sobotę w Kuusamo panie rywalizowały na trasie sprinterskiej. Jak można było spodziewać się Theresy Johaug w tej rywalizacji zabrakło. Wygrała natomiast Rosjanka Julia Biełorukowa przed dwoma Szwedkami. 

Na liście startowej niedzielnego biegu 73 zawodniczki, w tym jedna reprezentantka Polski, Urszula Łętocha.

Na trasie niedzielnej rywalizacji Norweżka nie będzie mogła jednak liczyć na pozytywne przyjęcie ze strony fanów:

To ważny dla dzień dla Pucharu Świat w biegach narciarskich, bowiem po raz pierwszy w zawodach tej rangi - od czasu dyskwalifikacji za doping - wystartuje Therese Johaug.

Dzień dobry! Rozpoczynamy relację z biegu kobiet klasykiem na 10 km w fińskim Kuusamo. 

>

Zobacz również

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.