"Khelif to mężczyzna". W końcu odpowiedziała Trumpowi

Getty Images / Na zdjęciu: Imane Khelif / Donald Trump
Getty Images / Na zdjęciu: Imane Khelif / Donald Trump

Imane Khelif postanowiła zareagować na słowa Donalda Trumpa, który zarzucił jej, że była mężczyzną i zmieniła płeć. Odpowiedź algierskiej mistrzyni olimpijskiej była stanowcza.

W tym artykule dowiesz się o:

Imane Khelif podczas zeszłorocznych igrzysk olimpijskich wywalczyła złoty medal. Była też - obok Lin Yu-Ting (pogromczyni Julii Szeremety w walce o złoto) - jedną z najbardziej kontrowersyjnych uczestniczek turnieju w boksie. Wielu zarzucało jej, że nie jest kobietą.

Jedną z takich osób był prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. - Khelif i Lin Yu-Ting to mężczyźni. Walczyli jako kobiety, ale to poniżające dla kobiet - mówił Trump i dolał oliwy do ognia.

ZOBACZ WIDEO: Aida Bella zrobiła karierę poza sportem. "Prawdziwe zderzenie z biznesem"

Głos na temat słów Trumpa zabrała sama Khelif. Algierka opowiedziała w wywiadzie dla ITV News o wyzwaniach, z jakimi musiała się zmierzyć. Krytyka, która dotknęła ją i jej rodzinę, była tak intensywna, że jej matka wymagała hospitalizacji.

Khelif podkreśla, że "nie boi się" Donalda Trumpa ani innych znanych osób, które ją krytykowały. 

- Kiedy zobaczyłam, że nawet głowy państw i znane osoby mówią o mnie bez sprawdzonych faktów, byłam w szoku - powiedziała Khelif.

Algierka planuje obronić swój tytuł na igrzyskach w Los Angeles w 2028 r. Pomimo kontrowersji wokół jej osoby, pozostaje zdeterminowana. - Prezydent USA wydał decyzję dotyczącą polityki transpłciowej. Nie jestem osobą transpłciową, to mnie nie dotyczy - podkreśliła.

Trump oczekiwał, że Amerykański Komitet Olimpijski oraz związki sportowe nie pozwolą już mężczyznom transpłciowym brać udziału w zawodach sportowych kobiet. Dodajmy, że Trump zakazał osobom transpłciowym służby w wojsku.

Khelif jest ikoną w Algierii i inspiracją dla młodych ludzi w krajach arabskich. Jej historia pokazuje, jak hejt może wzmocnić determinację i motywację do dalszej walki. - To doświadczenie nauczyło mnie wiele. Czuję się teraz silniejsza niż kiedykolwiek - podsumowała.

Pięściarka była jedną z dwóch zawodniczek, które stały się symbolem sporu o płeć w sporcie. Pomimo hejtu, jej odpowiedzią było zdobycie złotego medalu. - Złoty medal był najlepszą odpowiedzią na wszystkie ataki - stwierdziła.

Komentarze (64)
avatar
Gregorius07
20.03.2025
Zgłoś do moderacji
4
3
Odpowiedz
Proponuję, żeby Szpilka poczuł się kobietą - może w końcu coś wygra? 
avatar
Pawcio
20.03.2025
Zgłoś do moderacji
8
0
Odpowiedz
Zawodniczki walczące z Khelif mówiły, że odczuwały ciosy jakby bił ich mężczyzna. Przypadek? Feministki czemu nie stajecie w obronie Trumpa? W końcu broni kobiety przed biciem mężczyzn. 
avatar
Michal Aniol
20.03.2025
Zgłoś do moderacji
4
3
Odpowiedz
Podobno Grzegorz Braun ją sprawdził 
avatar
Michal Aniol
20.03.2025
Zgłoś do moderacji
8
2
Odpowiedz
Wystarczy ściągnąć jej gacie i zobaczyć jaja 
avatar
Michal Aniol
20.03.2025
Zgłoś do moderacji
10
1
Odpowiedz
Babochłop fuj 
Zgłoś nielegalne treści