KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Husaria wzoruje się na Pacquiao i Mayweatherze Jr.

- Na treningach czerpiemy wiedzę od najlepszych, dlatego podpatrujemy Manny'ego Pacquiao i Floyda Mayweathera Jr. - mówi trener bokserów Husarii Hubert Migaczew.
Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

W Mikołajki 6 grudnia mecz ligi WSB z Azerami w Pruszkowie, o godz. 20:00.

- To nie przypadek, że w Mistrzostwach Świata od dłuższego czasu nie zdobywamy medali. Jesteśmy słabi i tylko ciężką pracą zmienimy naszą pozycję w boksie olimpijskim. Kiedy początkowo zmieniłem plan treningowy, niektórzy zawodnicy dziwili i krzywili się, bo oni wcześniej pracowali inaczej, według dawnych schematów. A ja chcę ich zmieniać, aby byli lepszymi bokserami, stąd wiele nowinek - powiedział Hubert Migaczew.

Pięściarze Hussars Poland wzorują się na najlepszych zawodowych Mistrzach Świata - Filipińczyku Manny Pacquiao i Floydzie Mayweatherze Jr. ze Stanów Zjednoczonych.

- Kiedy na sucho ćwiczyliśmy ich wybrane pojedyncze akcje, część bokserów nie mogła uwierzyć, że są w stanie to powtórzyć i naśladować czempionów. Ale później obejrzeliśmy te same akcje na wideo, z wieloma powtórkami i znów wróciliśmy do ringu. Co się okazało? Ich głowy są otwarte na nowe rzeczy, chcą się uczyć i rozwijać. Są bardzo zmotywowani, aby po wysokich porażkach z Rosją i Kubą lepiej zaprezentować się z Azerami - dodał szkoleniowiec, który codziennie prowadzi treningi na warszawskim Torwarze.

Najbardziej doświadczonym pięściarzem Azerów jest Gairbek Germachanow (-56kg), przeciwnik Marka Pietruczuka. Z kolei jako jedyny z piątki zawodników azerskiej drużyny w niedawnych MŚ w Kazachstanie uczestniczył Gajbatulla Gadzialiew (-64kg), rywal Damiana Kiwiora. W 1 rundzie wygrał 3-0 z Filipińczykiem Dennisem Galvanem, a w 2 rundzie przegrał z Uzbekiem Sanzharbekiem Rakhmonowem 0-3.

- W ringu zobaczymy też Arkadiusza Lubomskiego (-49kg), Piotra Gredke (-75kg) i Mateusza Malujdę (-91kg). Wszyscy są na co dzień na Torwarze, więc i dla chłopaków i dla mnie to idealne rozwiązanie. Chcę selekcjonować zawodników, aby wybrać najlepszych, dlatego szansę dostaną wszyscy. Sprawdził się np. Dawid Jagodziński, dlatego teraz wystąpi Arkadiusz Lubomski - powiedział Hubert Migaczew.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×