KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Hussars Poland: Hitowa walka w Wyszkowie

Walka Tomasza Jabłońskiego z Sergijem Derewianczenko (-75kg) zapowiada się jako hit piątkowego meczu ligi World Series of Boxing w Wyszkowie.
Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

Drużyna Hussars Poland spotka się z broniącymi tytułu Astana Arlans Kazakhstan.

25-letni kapitan Husarii w 1 walce tego sezonu przegrał z Rosjaninem Artemem Czebotarewem. Teraz chciałby się zrehabilitować, ale to będzie trudne zadanie. Tomasz Jabłoński spotka się bowiem z najlepszym bokserem rywali - brązowym medalistą mistrzostw świata z 2007 roku Ukraińcem Sergijem Derewianczenko, który ma 20 zwycięstw i tylko 1 porażkę w WSB. Wcześniej występował 2 sezony w Dolce & Gabbana Milano Thunder, a teraz 2 rok boksuje w barwach Kazachów.

- Nie przypominam sobie abym w swojej karierze musiał walczyć z takimi dwoma mocnymi zawodnikami z rzędu. Ale ciężko się przygotowuję, właśnie wracam z 3-dniowych sparingów we Frankfurcie nad Odrą. Miałem okazję rywalizować z zawodnikami też występującymi w WSB - powiedział Tomasz Jabłoński.

Zawodnik z Trójmiasta ma bilans 3-3 (2PKT, 1WO), ale 2 ostatnie walki ligowe przegrał - z Artemem Czebotarewem i Francuzem Michelem Tavaresem (Dolce & Gabbana Italia Thunder) w ćwierćfinale poprzedniego sezonu. Oprócz niego 10 stycznia w hali sportowej WOSiR w Wyszkowie (początek spotkania o 20:30) wystąpią Dawid Jagodziński (-49kg), Marek Pietruczuk (-56kg), Damian Kiwior (-64kg) i debiutujący w Hussars Poland Łukasz Zygmunt (-91kg).

W zespole z Kazachstanu boksować będą Sergij Derewianczenko (-75kg) i Wasili Lewit (-91kg), którzy w bieżących rozgrywkach mają już po 2 zwycięstwa oraz Mardan Berykbajew (-49kg), Meirbolat Toitow (-56kg, wygrał walkę w meczu z Meksykiem) i Aschat Ualichanow (-64kg, wygrał walkę w meczu z Azerbejdżanem).

Program meczu Hussars Poland - Astana Arlans Kazakhstan
-49kg Dawid Jagodziński (0-1) - Mardan Berykbajew (1-0, 1PKT)
-56kg Marek Pietruczuk (0-1) - Meirbolat Toitow (3-1, 3PKT)
-64kg Damian Kiwior (0-1) - Aschat Ualichanow (1-0, 1PKT)
-75kg Tomasz Jabłoński 3-3 (2PKT, 1WO) - Sergij Derewianczenko 20-1 (14PKT, 6TKO)
-91kg Łukasz Zygmunt (0-0) - Wasili Lewit 2-0 (1PKT, 1TKO)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×