Memoriał Leszka Drogosza: Zwycięstwo Mateusza Polskiego w Kielcach

Bokser Rafako Hussars Poland Mateusz Polski (-60 kg) triumfował, jako jedyny z męskiej reprezentacji Polski, w Memoriale Leszka Drogosza w Kielcach.

Rafał Malinowski

W finale wagi lekkiej podopieczny trenerów Husarii Tomasza Różańskiego i Jerzego Baranieckiego pokonał Węgra Szandora Szinavela 3:0 (30-27, 29-28, 29-28).

W półfinale Mateusz Polski wygrał 3:0 z innym zawodnikiem Rafako Hussars Poland Markiem Pietruczukiem (w lidze WSB występował w kategorii -56 kg), zaś w pierwszej walce pięściarz z Karlina wypunktował jednogłośnie Białorusina Heorhija Dmitsera.
W poprzednim sezonie zawodowych rozgrywek World Series of Boxing, razem z Mateuszem Polskim w drużynie biało-czerwonych w wadze -60 kg był Dawid Michelus. Obecnie wychowanek Sokoła Piła trenuje w Kontrze Elbląg i niebawem również 4-krotnego mistrza Polski zobaczymy w ringu.

O główną nagrodę dla zwycięzców wag - 1000 euro, walczył też nowo pozyskany zawodnik Husarii Kamil Gardzielik -75 kg. W finale w Kielcach przegrał jednak z Ormianinem Armanem Hovhikyanem 0:3.