Działo się! Hitowa walka nie zawiodła

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Steve Marcus / Na zdjęciu: Caleb Plant (z lewej) i David Benavidez
Getty Images / Steve Marcus / Na zdjęciu: Caleb Plant (z lewej) i David Benavidez
zdjęcie autora artykułu

Wobec walki Davida Benavideza z Calebem Plantem były ogromne oczekiwania. Okazuje się, że nie były one przesadą. Obaj pięściarze na gali PBC w Las Vegas stoczyli niesamowity pojedynek, który emocjonował fanów od pierwszej do ostatniej minuty.

W tym artykule dowiesz się o:

Takie zestawienia jak to z gali Premier Boxing Champions są tym czego fani boksu na całym świecie chcą oglądać. David Benavidez i Caleb Plant zmierzyli się w walce wieczoru, której stawką był tymczasowy pas mistrzowski WBC w kategorii super średniej.

O ile pierwsza runda była typowo rozpoznawcza po obu stronach, tak od 2. rundy byliśmy świadkami prawdziwych fajerwerków. Benavidez był zdecydowanie bardziej agresywny i raz po raz próbował trafić rywala mocnymi ciosami. Plant jednak świetnie spisywał się w obronie, a do tego skutecznie kontrował rywala.

Z rundy na rundy rosło poirytowanie po stronie aktualnego mistrza, ponieważ Caleb Plant był dla niego nieuchwytny. Jednak od 6. rundy oblicze walki zaczęło się zmieniać. Pretendent zaczął opadać z sił i już nie był tak szybki jak wcześniej, a to tylko było "wodą na młyn" dla Benavideza.

ZOBACZ WIDEO: Szef KSW poirytowany. Stanowcze słowa ws. zamieszania wokół PGE Narodowego

Przełomowa okazała się 8. runda. To właśnie wtedy David Benavidez "ustrzelił" rywala, który z trudem dotrwał do końca starcia. Od tamtej pory aktualny mistrz zdecydowanie przeważał i rozbijał zmęczonego rywala... aż do 12. rundy.

Ostatnie starcie to niesamowity pokaz woli walki z obu stron. Caleb Plant wydobył z siebie resztki sił i postawił na pełną ofensywę. To spowodowało, iż fani w MGM Grand Arena byli świadkami wymiany ciosów z obu stron. Ostatecznie obaj dotrwali do końcowego gongu.

O wyniki walki musieli zadecydować sędziowie punktowi. Ci nie mieli wątpliwości i jednogłośnie wypunktowali na korzyść Davida Benavideza - 115:113, 116:112 i 117:111.

Wyniki gali PBC w Las Vegas:

main event: David Benavidez pok. Caleba Planta - jednogłośna decyzja sędziów Jesus Ramos pok. Joey'a Spencera - TKO w 7. rundzie Chris Colbert pok. Jose Valenzuela - jednogłośna decyzja sędziów Cody Crowley pok. Abela Ramosa - niejednogłośna decyzja sędziów Kevin Gonzalez pok. Jose Sanmartina - jednogłośna decyzja sędziów Orestes Velazquez pok. Mecelino Lopeza - jednogłośna decyzja sędziów

Zobacz także: Raperzy skoczyli sobie do gardeł Zobacz także: Tyle zarobić może Łukasz Różański

Źródło artykułu: WP SportoweFakty