Riddick Bowe wraca na bokserski ring!

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Boks zawodowy
/ Boks zawodowy
zdjęcie autora artykułu

Doskonale znany polskim kibicom [tag=11325]Riddick Bowe[/tag] (43-1, 33 KO) po ponad czterech latach wraca na ring. Były czempion 3 sierpnia w Leicester zmierzy się z Markiem Potterem (21-5, 14 KO).

W tym artykule dowiesz się o:

Konfrontacja byłego mistrza świata z Brytyjczykiem zakontraktowana jest na zaledwie trzy rundy po dwie minuty. Pojedynek będzie miał charakter pokazowy i nie będzie wliczany do rekordu pięściarzy.

38-letni Potter w obawie o własne zdrowie zakończył bokserską karierę w 2003 roku, po namowach lekarzy. "Wspaniały Biały Rekin" nie mógł na dobre rozstać się ze sportami walki i trzy lata temu zawitał na areny MMA. Stoczył tam siedem potyczek, pięciokrotnie zwyciężał.

- To zaszczyt znaleźć się w ringu z żywą legendą. Wiem o Riddicku wszystko, oglądałem wiele jego walk. Bowe nie zna mnie, po wszystkim zapamięta na długo "Wspaniałego Białego Rekina" - zapowiedział Potter.

W latach swojej świetności Bowe uchodził za jednego z najlepszych zawodników wagi ciężkiej. Amerykanin pokonywał Larry’ego Donalda czy Evandera Holyfielda. W 1996 roku dwukrotnie rywalizował z Andrzejem Gołotą. Polak był o krok od zwycięstw, ale ostatecznie przegrywał przez dyskwalifikację (słynne ciosy poniżej pasa).

W ostatnim czasie urodzony na Brooklynie "Big Daddy" miał sporo problemów zdrowotnych i finansowych. Najprawdopodobniej to brak pieniędzy jest motywacją do kontynuowania wspaniałej przed laty kariery.

Boks na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów pięściarstwa! Kliknij i polub nas.

Źródło artykułu: