KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Andrzej Gołota lżejszy od Danella Nicholsona

Andrzej Gołota (41-9-1, 33 KO) jest gotowy na ostatnią walkę w swojej karierze. "Andrew" przed sobotnią galą w Częstochowie, na której zmierzy się z Danellem Nicholsonem (42-5, 32 KO), ważył 112 kg.
Maciej Szumowski
Maciej Szumowski

Legendarny polski pięściarz był lżejszy od swojego amerykańskiego przeciwnika o półtora kilograma. Będzie to drugi pojedynek pomiędzy Gołotą a Nicholsonem - w 1996 roku przez TKO w ósmej rundzie triumfował Polak. Rewanż nie będzie się jednak wliczał do oficjalnego rekordu obu pięściarzy - status starcia to walka pokazowa.

Wyniki ważenia:

Andrzej Gołota (112 kg) vs Danell Nicholson (113,5 kg)
Robert Parzęczewski (80,1 kg) vs Rusłan Rodiwicz (76,8 kg)
Łukasz Wawrzyczek (74,1 kg) vs Andriej Dolhożynieł (70,9 kg)
Dawid Kwiatkowski (67,3 kg) vs Andriej Staliacziuk (-)
Marcin Siwy (110,2 kg) vs Janis Ginters (97,2 kg)
Adam Koprowski (89,4 kg) vs Artsiom Hurbo (86,7 kg)
Robert Gacek (-) vs Wojciech Panasiuk (105 kg)

Krzysztof Głowacki już w styczniu zagwarantuje sobie walkę o pas mistrza świata?

Czy Andrzej Gołota udanie zakończy karierę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
boxingnews.pl
Komentarze (1)
 • OSKAR_B Zgłoś komentarz
  Pożegnanie Andrzejowi jak najbardziej się należy, ale godne pożegnanie, a nie na pseudo-szopce gali bokserskiej u Najmana. Widzę, że z karty walk zniknął już niejaki Alex Serbic(podobno
  Czytaj całość
  mistrz amatorów BiH). Za to pojawiło się nazwisko Roberta Gacka. Od razu zaczęło mi świtać, że to ten gość co w halówkach bił się 2 razy z Najmanem lata temu(,,słynna" walka na youtube do zobaczenia) i przegrał przez ciosy na wątrobę. Jednak myślę sobie, że to byłoby za dużo, więc sprawdzam boxrec, a tam jak w mordę strzelił Gacek legitymujący się rekordem 0-3 wraca po ponad 9 lat, aby nabić komuś rekord. Chyba to musi być naprawdę dobry kumpel Najmana, bo 2 z 3 przegranych walk stoczył właśnie z panem znanym z pajacowania w ,,Big Brotherze" niż z wyczynów sportowych, a teraz na zaproszenie Najmana już promotora ponownie wraca na ring. Andrzej znany z walk z Bowe, Lewisem i Tysonem zostanie pożegnany na gali z udziałem Roberta Gacka i spółki. Ręce odpadają. Godnym miejscem na taki pojedynek pożegnanlny nawet pokazowy byłaby gala Polsat Boxing Night z udziałem Szpilki,Adamka,Proksy czy Kosteckiego, a nie walki za przysłowiową ,,stodołą" u Najmana.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×