Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zbigniew Raubo: Mam dobre wspomnienia z meczów z Niemcami

- Mam dobre wspomnienia z meczów z Niemcami - mówi Zbigniew Raubo, który w najbliższą sobotę zadebiutuje w roli trenera reprezentacji i Rafako Hussars Poland.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Biało-czerwoni spotkają się w Karlinie właśnie z Niemcami. - Jako zawodnik kilka razy boksowałem przeciwko Niemcom - w juniorach z 4 walkach przeciwko zawodnikom NRD i RFN wygrałem aż 3. Pokonałem też niemieckiego rywala w pojedynku seniorów podczas ostatniego ich występu przed zjednoczeniem tych krajów. Mam nadzieję, że równie dobrze zacznę pracę jako szkoleniowiec kadry, opartej na bokserach Husarii. Tego też życzę moim podopiecznym - powiedział 57-letni Zbigniew Raubo.


W sobotnim meczu odbędzie się 12 walk. W składzie znalazło się aż 9 pięściarzy Rafako Hussars Poland - Dawid Jagodziński -49 kg, Grzegorz Kozłowski -52 kg, Marek Pietruczuk i Sylwester Kozłowski -56 kg, Rafał Perczyński -69 kg, Kamil Gardzielik -75 kg, Mateusz Tryc -81 kg, Igor Jakubowski -91 kg, Paweł Wierzbicki +91 kg.

- Niemcy zaproponowali zdublowanie wagi superciężkiej, my zaś -56 kg i -75 kg. Ostatecznie w kategorii średniej odbędzie się jedna walka. Najważniejsze, że wszyscy nasi zawodnicy są zdrowi, ciężko pracują na treningach w Warszawie i pozytywnie nastawieni. Być może przed starem ligi World Series of Boxing rozegramy jeszcze dwa mecze towarzyskie w formule WSB - dodał Zbigniew Raubo.

Nowy sezon ligi WSB rozpocznie się za niespełna 2 miesiące - pierwszym rywalem Husarii będzie zespół Portoryko (pierwotnie w rozgrywkach miała znaleźć się drużyna Kataru). Poszczególni zawodnicy walczyć będę jednocześnie o kwalifikacje olimpijskie. Za zwycięstwo w walce otrzymają 150 punktów, a za porażkę 90 pkt. Niżej "wyceniane" będą wygrane walkowerem - 135 pkt dla zwycięzcy; 0 dla oddającego rywalizację bez walki. Nie opłaca się kończyć pojedynków technicznymi remisami, bowiem one też nie przynoszą punktów.

Liga WSB zapewnia dwie szanse zdobycia olimpijskich biletów na 2016 rok - po pierwsze z rankingu olimpijskiego, który uwzględniać będzie wyniki zawodników w sezonie 2015, a po drugie - z turnieju kwalifikacyjnego, który odbędzie się w połowie 2016. Wystąpią w nim pięściarze mający stoczoną przynajmniej jedną walkę na ringach WSB.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×