Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Liga WSB: Husaria w najsilniejszym składzie w Koninie

Bohaterowie meczu z Condors Argentina wystąpią w kolejnym meczu Rafako Hussars Poland w lidze WSB. Tym razem rywalem będzie Italia Thunder, a spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 20:00 w Koninie.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

- Posyłamy do boju bardzo silny skład, który w tym sezonie zdobył już 4 punkty. Ale mamy też świadomość, że przyjeżdża niezwykle mocna drużyna, w której jest aż 3 medalistów olimpijskich. My o takich sukcesach możemy na razie tylko pomarzyć - powiedział trener Husarii Zbigniew Raubo.

W ekipie Biało-Czerwonych wystąpią Dawid Jagodziński -49 kg, Sylwester Kozłowski -56 kg, Damian Kiwior -64 kg, kapitan zespołu Tomasz Jabłoński -75 kg i idol konińskiej publiczności Igor Jakubowski -91 kg. Dwaj ostatni mają już po 2 wygrane walki na ringach World Series of Boxing i na dziś są wśród głównych kandydatów do zdobycia kwalifikacji olimpijskiej.


- Włosi awizowali bardzo silny skład, z Irlandczykami Barnesem -49 kg i Conlanem -56 kg na czele. Nie wysyłają do Polski żadnych rezerw, bo wiedzą, że i nasi zawodnicy potrafią solidnie boksować. Polacy nie są chłopcami do bicia, trzeba się z nimi liczyć. Zresztą z Azerami też nie było demolki, Jordan Kuliński też powinien dotrwać do końca walki. Zapowiada się świetny mecz [i]w Koninie -[/i] dodał główny szkoleniowiec Husarii.

W miniony weekend polska drużyna w rezerwowym składzie przegrała z finalistą poprzednich rozgrywek Azerbaijan Baku Fires 0-5. - Azersko-rosyjski zespół pokazuje, że chyba jako jedyny na świecie jest w stanie konkurować ze znakomitymi Kubańczykami. My ten mecz w Azerbejdżanie przegraliśmy już w szatni, brakowało woli walki i wiary w siebie, choć oczywiście nie wszystkim. Ale oceniam cały skład, bo to rozgrywki drużynowe - mówi Zbigniew Raubo.

Kolejne spotkanie bokserzy z wag -52 kg, -60 kg, -69 kg, -81 kg i +91 kg rozegrają w przyszłym tygodniu w Miami z USA Knockouts. Bardzo możliwe, że w wadze superciężkiej szansę dostanie Roger Hryniuk, który ostatnio był rezerwowym. Litwin Mantas Valaviczius nie zachwycił w Gubie.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×