Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Dawid Michelus: Postaram się dobrze zaboksować

- Mogę obiecać wszystkim kibicom, że postaram się pokazać dobry boks – mówi Dawid Michelus ([tag=34727]Rafako Hussars Poland[/tag]), dla którego walka w Argentynie będzie już 5 w tym sezonie ligi WSB.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Mecz w San Luis odbędzie się w sobotę czasu miejscowego. - Przed ostatnią walką z Jose Javierem Rosario z Puerto Rico było kilka spraw, które mi trochę zaprzątały głowę i one mnie zblokowały. Po tym występie wiem, że nie mogę za wszelką cenę wychodzić wygrać, tylko pokazać dobry boks, to co potrafię najlepiej. Wtedy będą zwycięstwa - powiedział Dawid Michelus (-60 kg).


Bokser pochodzący z Piły, a w turniejach występujący w barwach UKS Kontra Elbląg w tym sezonie World Series of Boxing stoczył 4 walki. Pokonał Zakir Safiullin z Astana Arlans Kazakhstan, a następnie przegrał z Albertem Selimowem, Carlosem Balderasem Jr. i Jose Javier Rosario. Po tej ostatniej przegranej Dawid Michelus był mocno przybity. - Po spotkaniu z Portoryko zastanawialiśmy się z trenerami i menedżerami, co dalej. Wszyscy doszliśmy do wniosku, że brzydka walka może się każdemu zdarzyć. Jestem gotowy wyjść w Argentynie i wygrać walkę już bez żadnego nacisku, że w przypadku niepowodzenia coś mogłoby się zmienić odnośnie kolejnych startów. Mogę obiecać wszystkim kibicom, że postaram się pokazać dobry boks z ekipą Condors - mówi Dawid Michelus.

Trenerzy Zbigniewa Raubo i Jerzy Baraniecki planowali dać szansę w wadze lekkiej Mateuszowi Polskiemu lub Adilovi Aslanovowi, ale… - Nie był ich na treningach w Warszawie, a ja nie zamierzam oceniać ich aktualnej formy na podstawie tego, co ktoś napisze w internecie - powiedział Zbigniew Raubo.

Nie wiadomo jeszcze kto będzie przeciwnikiem Dawida Michelusa w Argentynie. Prawdopodobnie Brian Ivan Nunez, który podobnie jak Polak jest podstawowym zawodnikiem swojej drużyny w tym sezonie. - Podobnie jak inni bokserzy Husarii czuję już lekkie zmęczenie występami co 2 tygodnie. Miałem trudne walki w tym sezonie, bo ciężki reprezentant Kazachstanu, potem lider rankingu WSB z zespołu Azerbejdżanu oraz Amerykanin, który jest 3 na tej liście. Z Portorykańczykiem coś się we mnie zblokowało, siedziała presja i za mocno chciałem wygrać - dodał.

Oprócz Dawida Michelusa, do Ameryki Płd. polecieli Niemiec Hamza Touba (-52 kg), Steven Gerard Donnelly (-69 kg) z Irlandii Płn., Mateusz Tryc (-81 kg) i Roger Hryniuk (+91 kg).

Transmisja meczu w TVP Sport.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×