Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Nagły zwrot. Janik jednak będzie walczyć z Drozdem?

Jeszcze kilka godzin temu z Moskwy napływały złe informacje. - Teraz wydaje się dość prawdopodobne, że nasi przyjaciele, Rosjanie, skorzystają z mojego pomysłu - powiedział nam Andrzej Wasilewski.

Michał Fabian
Michał Fabian

Krzysztof Włodarczyk wycofał się z rewanżowego pojedynku z Grigorijem Drozdem, który 22 maja miał się odbyć w Moskwie. "Diablo" zmaga się z wirusem. Jego promotorzy zaproponowali Rosjanom wariant awaryjny - innego polskiego pięściarza, Łukasza Janika.

Kilka godzin temu wydawało się, że nie ma na to szans. - Nasza propozycja, delikatnie mówiąc, nie wzbudziła w Moskwie zachwytu - powiedział Andrzej Wasilewski w rozmowie z naszym serwisem. - Nie mam jeszcze na mailu oficjalnej odpowiedzi, ale na 99,9 proc. będzie negatywna - dodał.
Jednak wkrótce nastąpił nagły zwrot. Wasilewski napisał na Twitterze: - Sprawa walki Drozd - Janik 22 maja znowu wróciła... Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie.

Skontaktowaliśmy się ponownie z szefem Sferis KnockOut Promotions. Wygląda na to, że rosną szanse na zakontraktowanie polsko-rosyjskiego starcia o pas WBC w wadze junior ciężkiej. - Sytuacja jest taka: żadnych ostatecznych decyzji nie ma, ale Rosjanie zaczęli się skłaniać ku temu, żeby rozważyć wariant z Janikiem - podkreśla Wasilewski.

Promotorzy Drozda poprosili polską stronę o przedstawienie oferty. - Chcą wiedzieć, jakie zapisy kontraktowe proponujemy, jak to widzimy. Oczywiście już je przesłaliśmy i czekamy na decyzję - dodaje promotor Łukasza Janika.

Obu stronom zależy na czasie. Do gali pozostało 10 dni, wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. I to jak najszybciej. - Może jeszcze we wtorek, może w środę rano. To mogło być zamknięte już w poniedziałek, tylko pojawiły się emocje negatywne. To jest potężny kłopot dla wszystkich. Jako promotor, który organizuje gale, wiem, jak to jest - kontynuuje Wasilewski.

Wydaje się jednak, że podjęcie tematu przez Rosjan to dobry znak. Andrzej Wasilewski jest umiarkowanym optymistą. - Wydaje się dosyć prawdopodobne, że z mojego pomysłu nasi przyjaciele, Rosjanie, skorzystają - kończy rozmowę z naszym serwisem.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • Michał W. Zgłoś komentarz
  To na razie gdybanie, ale... popuśćmy wodze fantazji ;) [b]Gdyby[/b] do walki Drozda z Janikiem doszło, i [b]gdyby[/b] (jakimś cudem) Łukasz ten pojedynek wygrał, byłaby to sensacja roku
  Czytaj całość
  i niewiarygodny sukces startującego w trybie awaryjnym polskiego pięściarza; W takiej sytuacji Włodarczyk długo czekałby na szansę odzyskania tytułu MŚ, bo przecież najpierw (prawdopodobnie) rewanż Janika z Drozdem... - [b]Gdyby[/b]..... i w tym momencie się budzimy ;D
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×