Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Floyd Mayweather namaścił swojego następcę. "Wyjątkowo obiecujący talent"

Floyd Mayweather po zakończeniu pięściarskiej kariery skoncentruje się na pracy promotora zawodowego boksu. Od ostatniej walki "Pięknisia" minęło zaledwie kilka dni, a najbogatszy sportowiec świata zdążył już namaścić swojego następcę.
Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło

"Bestia" Mayweathera

Mayweather jest wielkim fanem talentu niepokonanego Andrew Tabitiego. Mieszkający w Chicago pięściarz jest promowany przez słynnego sportowca, a przy takim wsparciu śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że niebawem zacznie pukać do najpotężniejszych bram w zawodowstwie. "Bestia" rozpoczęła karierę w lipcu 2013 roku, w pierwszej rundzie nokautując Andrew Howka. Do tej pory zaliczył jedenaście występów, wszystkie wygrał, w tym aż 10 przez nokaut. Skąd ten przydomek, który nawiązuje do legendarnego Mike'a Tysona? "Zapytajcie kogokolwiek trenującego z Tabitim, a wyjaśni wam, że ta ksywka bierze się z intensywności akcji, entuzjazmu i ringowej agresji, która pozbawiona jest przeprosin. Dlatego właśnie jest Bestią" - czytamy na oficjalnej stronie grupy promotorskiej Mayweather Promotions.

Tabiti po podpisaniu kontraktu z Mayweather Promotions przeniósł się do Las Vegas, bowiem tam znajduje się sala treningowa założona przez wielkiego mistrza. Mierzy 185 cm wzrostu (przy zasięgu ramion wynoszącym 194 cm) i walczy w kategorii cruiser (90,7 kg), a więc jest cięższy o ponad 20 kilogramów od swojego mentora. Niewykluczone, że w przyszłości zmierzy się z jednym z polskich bokserów, bowiem dywizja junior ciężka jest mocno obsadzona przez naszych reprezentantów. Wspomnieć można chociażby Krzysztofa Głowackiego, który od niedawna jest czempionem World Boxing Organization w tym limicie, ale poza tym mamy jeszcze Krzysztofa Włodarczyka, Mateusza Masternaka, Łukasza Janika czy robiącego coraz większe postępy Michała Cieślaka.

Wsparcie za 30 tysięcy dolarów

Co ciekawe, pochodzący z "Wietrznego Miasta" Tabiti miał okazję dwukrotnie pokazać się szerszej publiczności na galach z udziałem "Pięknisia". W maju i wrześniu ubiegłego roku jego promotor konfrontował się z Marcosem Rene Maidaną, a utalentowany 25-latek rozbił kolejno Johna Shimpana i Caleba Grummeta.

Niepokonany junior ciężki jest na dorobku i do niedawna nie miał nawet samochodu. Gdy Mayweather dowiedział się o tym, to sprawił młodszemu koledze potężne auto warte 30 tysięcy dolarów. Taki menadżer to prawdziwy skarb...

I want to thank my Boss Floyd Mayweather Jr for the gift , Hard work really pays off. I feel bless..

Posted by Andrew Omotunde Tabiti on 29 marca 2014

Najlepsze inspiracje

Na ringach amatorskich Tabiti nie gościł zbyt długo, kończąc tę przygodę z bilansem 32 zwycięstw i 6 porażek. Jakie wartości wówczas prezentował? Gwałtowność, zamiłowanie do wojny i charakter nakazujący walczyć do upadłego. Na obserwatorach wrażenie robiła przede wszystkim szybkość rąk, umiejętność zadawania mocnych ciosów na korpus i praca nóg. Te same walory stara się wykorzystywać wśród profesjonalistów. Tabiti czerpał inspirację i naukę od najlepszych w tym zawodzie - Jamesa Toneya, Evandera Holyfielda, Roya Jonesa Juniora i... oczywiście samego Mayweathera. Czy uda mu się osiągnąć chociaż cząstkę sukcesów znakomitych rodaków?

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×