Jak pokonać Wildera? Jeden Polak, a prywatnie wróg Szpilki, już tego dokonał

Już 16 stycznia Artur Szpilka stanie przed życiową szansą. Polak zmierzy się Deontayem Wilderem o pas mistrza świata WBC w wadze ciężkiej. Amerykanin jest niepokonany na zawodowej scenie. W czasach amatorskich zwyciężył go jednak inny Polak.

Waldemar Ossowski
/ instagram

Pogromcą Wildera z ringu amatorskiego okazał się Krzysztof Zimnoch, który w 2013 roku miał zmierzyć się ze Szpilką na gali Polsat Boxing Night 2. Prywatnie obydwaj polscy pięściarze to wielcy wrogowie.

Do starcia Krzysztofa Zimnocha z Deontayem Wilderem doszło w październiku 2007 roku w Chicago na mistrzostwach świata w boksie amatorskim. Pięściarz z Białegostoku był wówczas mistrzem Polski, a Wilder mistrzem Stanów Zjednoczonych. Nieoczekiwanie Zimnoch po czterech rundach zdołał wypunktować Wildera stosunkiem 23:20. Polak odpadł jednak z turnieju w kolejnym pojedynku.

Rok później Deontay Wilder wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, gdzie zdobył brązowy medal w wadze ciężkiej. W listopadzie tego samego roku "Brązowy Bombardier" zdecydował się przejść na zawodowy ring. Obecnie Wilder jest niepokonany od 35 walk. W styczniu tego roku Amerykanin wywalczył tytuł mistrza świata wagi ciężkiej WBC, pokonując zdecydowanie na punkty Bermane Stiverne'a.

Zimnoch na karierę zawodową zdecydował się 2,5 roku po wspomnianych mistrzostwach w Chicago. 32-latek podobnie jak Wilder jest niepokonany, a w 2015 roku powrócił do startów po dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzją.

Robert Lewandowski: Niemcy muszą na nas uważać
Czy w przyszłości powinno dojść do walki Szpilki z Zimnochem w Polsce?