Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Adonis Stevenson: telewizja HBO nie zgodziła się na nasze warunki

Mistrz świata WBC wagi półciężkiej Adonis Stevenson żałuje, że nie dojdzie do jego walki unifikacyjnej z posiadaczem pasów IBF, WBO i WBA Siergiejem Kowaliowem.
Michał Bugno
Michał Bugno
Na zdjęciu od lewej: Andrzej Fonfara i Adonis Stevenson East News / Na zdjęciu od lewej: Andrzej Fonfara i Adonis Stevenson

Stawką pojedynku Kowaliowa ze Stevensonem miały być tytuły mistrza świata federacji IBF, WBA, WBO i WBC. Wiadomo już, że do pojedynku nie dojdzie. Obozy zawodników nie zdołały dojść do porozumienia w sprawie łączonej transmisji w systemie Pay-Per-View, który miałyby prowadzić konkurencyjne stacje telewizyjne HBO i Showtime.

- Chcieliśmy przede wszystkim równego podziału wpływów z Pay-Per-View - wyjaśnia Kowaliow, cytowany przez serwis ringpolska.pl. - Każdy pięściarz miał zostać opłacony przez swoją stację, czyli on przez HBO, a ja przez Showtime. Walka miała być pokazana obu kanałach jednocześnie. Niestety, telewizja HBO nie zgodziła się na takie warunki.

Przypomnijmy, że w tej sytuacji rywalem Stevensona może zostać Andrzej Fonfara.

- Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni okaże się, że dojdzie do tego rewanżu. Czuję, że tak właśnie się stanie. Chcę pokazać, że jestem lepszy, wygrać ze Stevensonem. Kibice będą mieli nowego mistrza świata wagi półciężkiej - mówił niedawno Fonfara w rozmowie z Przemkiem Garczarczykiem, zamieszczonej na prywatnym kanale dziennikarza w serwisie Youtube.com.

W ostatnich trzech walkach Andrzej Fonfara pokonał Doudou Ngumbu, Julio Cesara Chaveza Juniora oraz Nathana Cleverly'ego. Walka z Adonisem Stevensonem byłaby dla niego szansą na rewanż za porażkę, której doznał w maju 2014 roku w Montrealu.

Głowacki i Włodarczyk wspólnie budują formę

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
ringpolska.pl

Komentarze (1):

 • woj Mirmiła Zgłoś komentarz
  Ekipy Kowaliowa i Stevensona postawiły trudne do zrealizowania warunki, niełatwo skłonić konkurencyjne stacje HBO i Showtime do wspólnej transmisji ppv... dla nas to i lepiej ;)... ...w tej
  Czytaj całość
  sytuacji wzrosły szanse Fonfary na rewanżową walkę ze Stevensonem o tytuł WBC.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×