Amir Khan gotowy na przejście do MMA i walkę z Conorem McGregorem

Temat walki Floyda Mayweathera z Conorem McGregorem ucichł razem z ogłoszeniem następnej walki Irlandczyka. Nie przeszkadza to jednak Amirowi Khanowi, który wyraził chęć przejścia do MMA i stoczenia walki z mistrzem UFC.

Jakub Madej
Jakub Madej
Na zdjęciu Amir Khan Getty Images / David Becker / Na zdjęciu Amir Khan

O walce Floyda Mayweathera Jr z Conorem McGregorem w boksie mówiło się przez wiele tygodni. Ostatecznie jednak organizacja UFC ogłosiła rewanż Irlandczyka z Nate'em Diazem i wszystkie spekulacje o historycznym starciu ucichły. Teraz temat powraca, a bokserem, który chciałby zmierzyć się z mistrzem UFC w wadze piórkowej, jest Amir Khan.

- Cały czas uczę się i staję lepszym zawodnikiem. Wciąż mam więc czas, jestem młody i mam wiele chęci - powiedział Khan.

Przed przejściem Floyda Mayweathera na sportową emeryturę, dużo mówiło się o potencjalnym starciu z Amirem Khanem. Do takiej walki jednak nie doszło.

- Wszystko zależy od kategorii wagowej. Jednak jako zawodnik, to jest walka, którą mógłbym przyjąć. McGregor ma ogromne nazwisko w MMA, a ja mam duże nazwisko w boksie, więc myślę, że to mógłaby być głośna walka - twierdzi "King Khan".

ZOBACZ WIDEO Jodłowiec: Moulin nie tylko na mnie robi wrażenie (źródło TVP)

W ostatniej walce Khan przegrał przez nokaut z Saulem Alvarezem. Wcześniej bokser z Wielkiej Brytanii wygrał pięć pojedynków z rzędu, między innymi z Chrisem Algierim czy Devonem Alexandrem.

- Wydaje mi się, że w MMA jest bardzo łatwo zorganizować walki, których chcą fani. Przez dwa lata czekałem na Mayweathera, a do starcia nigdy nie doszło. Fani chcieli to zobaczyć, jednak on nie chciał wyjść ze mną do ringu. To jest więc róznica pomiędzy MMA a boksem - powiedział Amir Khan.

Na sam koniec "King Khan" stwierdził, że mógłby poświęcić się mieszanych sztukom walki w całości, jeśli mogłoby dojść do jego wymarzonej walki.

- Nawet, jeśli zacząłbym trenować MMA w przyszłym roku, miałbym tylko 30 lat. Mógłbym więc przez cały rok trenować MMA i stać się dobrym zawodnikiem. Walka jest w naszej krwi. Walczyłem przez całe życie, więc dla mnie nie byłoby żadnym problemem nauczenie się nowego sportu - wyznał Khan.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×