Artur Szpilka: Głowacki, Masternak i Sulęcki faworytami walk na Polsat Boxing Night 7

Artur Szpilka jest pod wrażeniem karty walk na galę Polsat Boxing Night 7, która odbędzie się 24 czerwca w Gdańsku. Polski pięściarz uważa, że Krzysztof Głowacki, Mateusz Masternak i Maciej Sulęcki będą faworytami swoich pojedynków.

Michał Bugno
Michał Bugno
Artur Szpilka Newspix / Kamil Krzaczyński / Na zdjęciu: Artur Szpilka

W walce wieczoru gali Polsat Boxing Night Tomasz Adamek zmierzy się z Solomonem Haumono. W karcie walk, przygotowanej przez promotora Mateusza Borka, znajduje się także kilku innych czołowych polskich pięściarzy.

Jedną z najważniejszych walk będzie starcie byłego mistrza świata WBO Krzysztofa Głowackiego z Brianem Howardem.

- Zdecydowanym faworytem jest Krzysiek, aczkolwiek Howard będzie dla niego niewygodnym rywalem. Oglądałem jego walki, żeby

czegoś się o nim dowiedzieć. To wysoki pięściarz, który dobrze porusza się na nogach, ale zostawia luki w obronie. A Krzysiek potrafi przywalić lewym lub prawym sierpowym - mówi Artur Szpilka w nagraniu wideo, zamieszczonym na jego profilu na Facebooku.

W innej z ciekawych walk Mateusz Masternak zmierzy się z Ismaiłem Siłłachem.

ZOBACZ WIDEO: Mariusz Pudzianowski: Nie wstydzę się walki z Popkiem i niczego mu nie ujmuję

- Mateusz Masternak na pewno jest lepszym zawodnikiem niż Ismaił Siłłach. Na pewno będzie też bardzo dobrze przygotowany. Siłłach jest jednak jednym z lepszych "techników", jakich oglądałem. Co prawda przyjął już wiele mocnych ciosów i jest trochę rozbity, ale boksować dalej potrafi - ocenia Artur Szpilka.

- Mateusz powinien zaboksować z dużym pressingiem, bo na pewno jest silniejszy od Siłłacha. Powinien próbować go stłamsić, żeby nie pozwolić mu boksować po swojemu. Bo Siłłach to potrafi - dodaje.

Na dużą uwagę zasługuje też starcie Macieja Sulęckiego z Rockym Jerkiciem w wadze superpółśredniej.

- Rocky Jerkić ma dobry rekord, więc szykuje się fajna i ciekawa walka. Obaj z Maćkiem mają podobny styl. Widziałem 2-3 walki Rocky'ego Jerkicia. Jest lotny na nogach, ale mało poukładany boksersko. Wydaje mi się, że Maciek jest mądrzejszym, silniejszym i lepszym pięściarzem. Dla mnie jest faworytem tego pojedynku - uważa Artur Szpilka.

Czy Tomasz Adamek bez problemu pokona Solomona Haumono na gali PBN7?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×