Narodowa Gala Boksu: zwycięstwa Szpilki, Piątkowskiej i Ugonoha. Było kiepsko

Narodowa Gala Boksu zawiodła kibiców, którzy zresztą w niezbyt dużej liczbie pojawili się na PGE Narodowym. W walce wieczoru zwycięstwo odniósł Artur Szpilka.

Maciej Szumowski
Artur Szpilka Newspix / Marcin Szymczyk / Na zdjęciu: Artur Szpilka
"Szpila" udanie powrócił na ring po dwóch porażkach z rzędu i w walce wieczoru warszawskiej imprezy pokonał Dominicka Alexandra Guinna. Artur Szpilka nie był w swojej najlepszej formie, ale pokazał, że do niej powraca. W kolejnym pojedynku powinien dostać już zdecydowanie mocniejszego oponenta.

Wyrównaną konfrontację dały fanom Ewa Piątkowska i Maria Lindberg. Ostatecznie to Polka pozostała mistrzynią świata WBC. Sędziowie mieli kłopot. Dwóch wskazało na Piątkowską, ale jeden widział remis.

O pojedynkach Izuagbe Ugonoh vs Fred Kassi i Rihard Bigis vs Marcin Najman lepiej zapomnieć. O ile w konfrontacji szczecinianina zawiódł kameruński rywal, który poddał się ze względu na ból... głowy, tak już przebieg starcia "El Testosterona" zawiódł. W jego walce z Łotyszem nie działo się praktycznie nic.

Dobrze w ringu zaprezentowali się jednak Norbert Dąbrowski i Robert Świerzbiński. "Noras" po prawdziwej wojnie wypunktował Roberta Talarka, a "Shy" po wyrównanym, niezłym starciu pokonał doświadczonego Rafała Jackiewicza.

W karcie wstępnej zwyciężali Piotr Hallmann, Wendell Roche i Łukasz Jarosz. Warto wspomnieć zwłaszcza o walce "Płetwala". Jego rywal, Damien Lapilus, był niezdolny do kontynuowania walki, ponieważ... wypadł z ringu.

Wyniki gali:

Karta główna (boks)
Artur Szpilka pok. Dominicka Guinna przez jednogłośną decyzję.
Ewa Piątkowska pok. Marię Lindberg przez większościową decyzję.
Izuagbe Ugonoh pok. Freda Kassiego przez TKO (przerwanie przez lekarza), runda 2., 3:00.
Rihards Bigis pok. Marcina Najmana przez TKO (przerwanie przez lekarza), runda 4.
Norbert Dąbrowski pok. Roberta Talarka przez jednogłośną decyzję.
Robert Świerzbiński pok. Rafała Jackiewicza przez większościową decyzję.

Karta wstępna
MMA: Piotr Hallmann pok. Damiena Lapilusa przez TKO (zawodnik wypadł z ringu), runda 1.
K-1: Wendell Roche pok. Igora Kołacina przez TKO (niezdolność rywala), runda 3.
K-1: Łukasz Jarosz pok. Michała Wlazłę przez TKO (uderzenia), runda 2.

Czy podobała ci się Narodowa Gala Boksu?