WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Gołotowie pozwali polską gazetę. Poszło o zdjęcie i cytat

Mariola i Andrzej Gołotowie pozwali "Super Express" za wykorzystanie ich prywatnego zdjęcia i słowa szkalujące, ich zdaniem, dobre imię boksera. Znamy już finał tej sprawy.
Dawid Borek
Dawid Borek
Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT/NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Andrzej Gołota

"SE" w jednym z artykułów wykorzystał zdjęcie Gołotów. Problem w tym, że była to ich prywatna fotografia, do której redakcja gazety nie miała praw. Ponadto w artykule pojawił się cytat szkalujący dobre imię Andrzeja Gołoty (nie wiadomo jednak dokładnie, o jakie słowa toczyła się batalia). Bokser wraz z małżonką wezwali na pomoc prawników.

Interwencja spowodowała, że sprawa zakończyła się po myśli Gołotów. Gazeta opublikowała przeprosiny, do tego na konto fundacji z Chicago, "You Can Be My Angel", wpłyną pieniądze z honorarium autorskiego. Mariola Gołota zrzekła się bowiem wynagrodzenia za wykorzystanie przez dziennik prywatnego zdjęcia.

Mariola i Andrzej Gołotowie są w związku małżeńskim od 1990 roku. Rok później urodziła się ich córka Alexandra, a w 1997 roku przyszedł na świat syn Andrzej.

Andrzej Gołota ma na swoim koncie m.in. brązowy medal olimpijski, mistrzostwo Europy i cztery mistrzostwa Polski w wadze ciężkiej. Jego bilans zamknął się w 41 zwycięstwach (33 przed czasem), 9 porażkach (6 przed czasem) i 1 remisie. "Andrew" swoją ostatnią walkę pokazową stoczył w październiku 2014 r. (z Amerykaninem Danellem Nicholsonem).

ZOBACZ WIDEO Artur Szpilka o wygranej z Wachem i zadymie pod ringiemRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter

Komentarze (8):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Artur Artur 2
  Ty prosty człeku to do pięt A.G. nawet nie dorastasz! I to ani umiejętnościami ani majątkiem -a już tym bardziej osiągnięciami życiowymi i sportowymi! A błędy młodości? - Musisz wiedzieć, że nawet największym zbrodniarzom już po 5 -10-15 latach demokratyczne społeczeństwa darują błędy poprzez zatarcie skazania! Po tylu latach każdy -również A.G.ma więc prawo odbudować swoje dobre imię = zrehabilitować się! I ON tego właśnie dokonał żyjąc zgodnie z prawem /przykładnie przez ostatnie ca.ćwierć wieku!! Nie masz więc prawa drwić z A.G.-tym bardziej, że został przecież PRAWOMOCNIE UŁASKAWIONY przez PREZYDENTA Rp.A.Kwaśniewskiego! Zupełnie inną sprawą jest otoczka i plotki temu towarzyszące-niekoniecznie prawdziwe i słuszne! - Oby więc zły los, towarzystwo lub nawet chwilowe niepowodzenia życiowe nie ukarały Cię za te podłe i niegodne człowieka /pewnie i katolika - tak obrzydliwe słowa ! KARMA WRACA - pamiętaj!
  Ps. Andrzej ma od 1990 r. piękną i tą samą żonę, (wykształconą w USA prawniczkę - adwokata i ŚĘDZIEGO BOKSU ZAWODOWEGO ( tak, tak!) - mającą swoją kancelarię w sercu Polskiej dzielnicy), A.G.ma dobrze prosperującą f-mę budowlaną = dorobili się nie tylko majątku, stabilizacji ale i dwójki pięknych dzieci, mają piękny dom, luksusowe samochody, mają też MILIONY na koncie - a TY?!? Buaha ! - No właśnie...ZERO! Po co więc plujesz jadem na w/w ??! - mściwa zazdrość, głupota czy zła wola - a może... zlecenie gangu Mietka M.ps. "Oława" - z którymi to A.G. b.odważnie się rozprawił - goniąc ich po Chicago w p--zdu? A może pogrobowcy MAFII Pruszkowskiej sieroty po ŚtP. Andrzeju Kolikowskim ps."Pershing" maczali tu swoje brudne paluchy chcąc znowu mieszać w walkach lub życiu A.G?! Popiszcie sobie jeszcze PODLI zazdrośnicy - może Mariola i WAM d...pę boleśnie skopie! OBY!
  Thurios "dobre imię Andrzeja Gołoty" to oksymoron
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Artur Artur 1
  Nie - myślę, że raczej ktoś był bardzo zainteresowany opluciem pp.Gołotów! Albo zlecenie, albo głupota, zła wola lub też złośliwość i rewanż za np.odmowę wywiadu etc... Żaden trzeźwo myślący red.naczelny nie puściłby takiej prowokacji - bo musiał wiedzieć, ze SŁONO za to zapłaci! I ZAPŁACĄ!
  yes Może SE chodziło o to żeby o nich mówiono/pisano, nawet w SF??
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Artur Artur 1
  O ten bzdurny, nieprawdziwy i wprowadzający w błąd cytat mi chodzi: (...) Bokser wraz z małżonką wezwali na pomoc prawników. (...) Dobre sobie! :)
  Artur Artur Pytam PUBLICZNIE: KTO i po co pisze takie brednie wprowadzając tym samym w błąd i zaskoczenie czytelników - kibiców i ...najbardziej znajomych ! Otóż jako b.dobry znajomy pp.Gołotów - szczególnie jako bardzo wdzięczny klient p. Mecenas Marioli Gołoty w Chicago-OŚWIADCZAM, że Pani Mariolka i Andrzej nie musieli korzystać z niczyjej pomocy - a już tym bardziej zatrudniać PRAWNIKÓW do założenia w/w sprawy sądowej (NONSENS! Sic!) , gdyż Pani Mariola od dekad ...SAMA JEST WZIĘTYM i b.znanym ADWOKATEM w USA - posiadająca dużą kancelarię adwokacką w Chicago ( a wcześniej o ile mi wiadomo była prawnikiem u prokuratora stanowego), - i nic nam nie wiadomo, że została pozbawiona swojego dyplomu, uprawnień oraz tym bardziej umiejętności aby napisać pozew sądowy i pozwać jakąkolwiek - nawet największą gazetę na świecie! Proszę więc o sprostowanie w/w błędnej informacji, gdyż również może ona godzić w dobre imię pp.Gołotów - gdyż ta bzdurna informacja podważa umiejętności, uprawnienia i zdolności p.Marioli jako adwokata - których ( zapewniam) Ona z pewnością wcale nie utraciła! Pozdrawiam też tą drogą pp.M.i A.Gołotów z dalekiego kraju - Artur S. "Argentyna"... :)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (8)
Pokaż więcej komentarzy (8)
Pokaż więcej komentarzy (8)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×