Kamil Szeremeta za Giennadijem Gołowkinem w rankingu WBC. Wysokie miejsca Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: Kamil Szeremeta
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: Kamil Szeremeta

Federacja WBC opublikowała najnowsze zestawienie rankingów we wszystkich kategoriach wagowych. Najwyższe miejsce wśród Polaków zajął Kamil Szeremeta, który zajmuje drugą pozycję.

Polski zawodnik kategorii średniej w najnowszym zestawieniu federacji WBC uplasował się zaraz za Giennadijem Gołowkinem (38-1-1, 34 KO). Kamil Szeremeta (18-0, 4 KO) wysokie miejsce zawdzięcza ubiegłorocznym wygranym przez nokaut z Alessandro Goddim i Rubenem Diazem, dzięki którym 29-latek zdobył i obronił pas mistrzowski EBU European w wadze średniej.

Ósme miejsce w kategorii ciężkiej zajął Adam Kownacki (18-0, 14 KO), który już 26 stycznia skrzyżuje rękawice z Geraldem Washingtonem. Oprócz niego w zestawieniu królewskiej dywizji pojawił się na 31. miejscu Artur Szpilka (22-3, 15 KO), na 32. pozycji Mariusz Wach (33-4, 17 KO) i na 38. miejscu Izu Ugonoh (18-1, 15 KO).

W rankingu kategorii junior ciężkiej szóstą lokatę zajął Andrzej Fonfara (30-5, 18 KO), tuż za nim uplasował się Krzysztof Włodarczyk (56-4-1, 39 KO), a na dwunastej pozycji znalazł się Mateusz Masternak (41-5, 28 KO). Nieco niżej, na 23. miejscu jest obecnie Michał Cieślak (17-0, 11 KO), natomiast na 28. pozycji Adam Balski (13-0, 8 KO).

Dwóch Polaków znalazło się w zestawieniu wagi półciężkiej. Na 20. miejscu uplasował się Robert Parzęczewski (22-1, 15 KO), a dziewiętnaście pozycji niżej Paweł Stępień (12-0, 11 KO).

Wysokie, piąte miejsce w kategorii junior średniej zajął Maciej Sulęcki (27-1, 11 KO), nad którym znajdują się już tylko tacy pięściarze, jak Sergio Garcia, Kell Brook, Julian Williams czy Jermell Charlo.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy chciałbyś zobaczyć walkę Kamila Szeremety z Giennadijem Gołowkinem?