Maciej Sulęcki: Maszeruje po tytuł mistrza świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix /  / Na zdjęciu: Maciej Sulęcki
Newspix / / Na zdjęciu: Maciej Sulęcki
zdjęcie autora artykułu

Maciej Sulęcki (27-1, 11 KO) jest wyraźnie usatysfakcjonowany możliwością walki 15 marca w Filadelfii z doświadczonym Gabrielem Rosado (24-11-1, 14 KO). Dla Polaka będzie to siódmy występ w Stanach Zjednoczonych i kolejny na gali Eddiego Hearna.

W tym artykule dowiesz się o:

- Po kilku tygodniach oczekiwań w końcu doczekałem się fajnej walki - powiedział pięściarz z Warszawy w krótkim komunikacie na Instagramie. "Striczu" faktycznie w ostatnich wypowiedziach dla mediów nie krył swojej frustracji faktem, że wciąż czeka na poważne oferty pojedynków z czołówką wagi średniej.

Pod koniec 2018 roku ogłoszono, iż "Striczu" zmierzy się z mistrzem świata federacji WBC - Demetriusem Andrade, ale ostatecznie kandydaturę Polaka odrzucono, a perspektywa walki o tytuł znacznie się oddaliła. W końcu jednak promotor Sulęckiego - Andrzej Wasilewski dopiął swego i dogadał się z Eddiem Hearnem w sprawie kolejnego występu Polaka w USA.

- Będę w trzeciej głównej walce wieczoru, więc co chciałem to mam, będzie zaje*** walka. Maszeruje po tytuł mistrza świata, to będzie pierwszy przystanek. Trzymajcie kciuki - dodał podekscytowany Sulęcki.

W walce wieczoru gali transmitowanej przez DAZN o pas federacji IBF w wadze piórkowej zmierzą się Tevin Farmer (28-4-1, 6 KO) i Jono Carroll (16-0-1, 3 KO).

ZOBACZ WIDEO: Joanna Jędrzejczyk: Ciężko jest być cały czas na topie. Presja ludzi jest ogromna

Źródło artykułu:
Czy Maciej Sulęcki w 2019 roku stanie do walki o mistrzostwo świata?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)