Boks. "Kownacki jest nieustępliwy". Arreola komplementował Polaka po walce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu Adam Kownacki (z lewej) i Chris Arreola
Getty Images / Na zdjęciu Adam Kownacki (z lewej) i Chris Arreola
zdjęcie autora artykułu

Doświadczony Chris Arreola nie znalazł sposobu na pokonanie Adama Kownackiego. Amerykanin przegrał szósty pojedynek w karierze, po którym w ciepłych słowach wypowiadał się na temat Polaka.

W tym artykule dowiesz się o:

W nocy polskiego czasu z soboty na niedzielę Adam Kownacki i Chris Arreola stoczyli fantastyczny 12-runowy pojedynek, który na punkty wygrał pięściarz z Łomży. 30-latek na zawodowym ringu wciąż pozostaje niepokonany - odniósł 20. zwycięstwo.

Z kolei Arreola poniósł szóstą porażkę. Amerykanin ma za sobą walki z czołowymi pięściarzami wagi ciężkiej. W swojej karierze przegrywał rywalizację o mistrzowski pas WBC m.in. z Deontayem Wilderem czy Witalijem Kliczką.

Tuż po ogłoszeniu werdyktu 38-latek komplementował Kownackiego. - Był nieustępliwy. To ktoś, kto ciągle podchodzi. Wiem, że obiłem go kilkoma dobrymi ciosami, a on obił mnie. Jest po prostu nieustępliwy. Byłem gotowy na wszystko. Na wszystkie 12 rund. Nie udało się. Gratulacje dla Kownackiego, który wygrał tę walkę - wyjawił w rozmowie z telewizją FOX Arreola.

ZOBACZ WIDEO: Sosnowski skomentował porażkę Szpilki. "Nokaut wyglądał dramatycznie. Trzeba pomyśleć co dalej z jego karierą"

Niewykluczone, że dla Amerykanina będzie to ostatnia walka w karierze. Sam zaznaczył, że musi to przemyśleć i uzgodnić wszystko z rodziną oraz trenerem. - Dałem z siebie wszystko. Walczyłem nawet po złamaniu ręki, ponieważ wierzyłem, że mogę to wygrać. Potrzebuję teraz trochę czasu - wyjawił pięściarz, dla którego to druga porażka z Polakiem - w 2010 r. przegrał również z Tomaszem Adamkiem.

Czytaj też: -> Boks. Kownacki - Arreola. Polak samokrytyczny po walce. "Jest mnóstwo do poprawy" -> Boks. Kownacki - Arreola. Menedżer Polaka o możliwej walce z Wilderem

Źródło artykułu: