Adam Kownacki kontra Tomasz Adamek! Zmierzą się na... boisku piłkarskim

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Edward Diller / Na zdjęciu: Adam Kownacki
Getty Images / Edward Diller / Na zdjęciu: Adam Kownacki
zdjęcie autora artykułu

25 sierpnia w New Jersey dojdzie do pojedynku pomiędzy Adamem Kownackim i Tomaszem Adamkiem. Drużyny skompletowane przez obu bokserów zmierzą się w meczu piłki nożnej.

W tym artykule dowiesz się o:

O tym, że 25 sierpnia dojdzie do pojedynku poinformował na swoim koncie na Instagramie Adam Kownacki. Spotkanie pomiędzy jego drużyną i zespołem skompletowanym przez Tomasza Adamka uświetni Memoriał Kazimierza Deyny. Organizatorzy nazywają go "jedynym takim turniejem na świecie".

Memoriał organizuje Związek Polonijnych Klubów Piłkarskich. Mecz towarzyski pomiędzy zespołami Adama Kownackiego i Tomasza Adamka ma być jedną z imprez towarzyszących. Obaj do swoich drużyn zaprosili piłkarskich działaczy i sponsorów związanych z lokalnymi klubami polonijnymi.

fot. instagram.com/akbabyface
fot. instagram.com/akbabyface

Kibice mają zapewniony wstęp wolny na imprezę. Przygotowano dla nich szereg atrakcji. Będą mogli skosztować polskich potraw na Festiwalu Pierogów Babuni.

Kownacki i Adamek od lat mieszkają w Stanach Zjednoczonych. Kownacki na zawodowych ringach jest niepokonany i nie jest wykluczone, że w najbliższych miesiącach otrzyma szansę walki o mistrzowski pas. Z kolei Adamek to były mistrz świata.

Zobacz także: Kolega Dawida Kosteckiego: "On się nie powiesił. Dojechali go tak samo jak mnie" Boks. Anthony Joshua: Lennox Lewis to klaun!

ZOBACZ WIDEO Tokio 2020. Awans na igrzyska jest, pora na wymarzony medal? "Nikogo się nie boimy. Czujemy się mocni"

Źródło artykułu: