Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Boks. Tymex Boxing Night 12. Duże wydarzenie w Pionkach. Debiut w nowej telewizji

- Gala bokserska Tymex Boxing Night 12 w dniu 10 lipca będzie wielkim, ogólnopolskim wydarzeniem dla Pionek - mówi Robert Kowalczyk, burmistrz miasta. Po raz pierwszy transmisję z imprezy grupy Tymex Boxing Promotion przeprowadzi TVP Sport.
Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Na zdjęciu z pasem Damian Wrzesiński Materiały prasowe / MB Promotions / Na zdjęciu z pasem Damian Wrzesiński

Pierwsze gale szef Tymexu Mariusz Grabowski, dziś prowadzący grupę promotorską ze swoim synem Marcelem i Mariuszem Konieczyńskim, organizował w rodzinnym mieście 6-7 lat temu. To wtedy szerszej publiczności dali się poznać m.in. Ewa Brodnicka, dziś Mistrzyni Świata WBO i Robert Parzęczewski, notowany w rankingach największych federacji.

- Wierzę, że mimo trudnej sytuacji związanej z koronawirusem, Miastu Pionki i Tymex Boxing Promotion uda się wspólnie zorganizować świetną galę pięściarską, o której będzie mówiła cała Polska. Pionki potrzebują imprez sportowych i kulturalnych. Wydarzenia bokserskie cieszą się w naszym mieście i regionie dużym zainteresowaniem. Pamiętam początki grupy Tymex i widzę jak grupa się rozwija i rośnie w siłę od kilku lat. Teraz to już inna marka, rozpoznawalna w całym kraju, do tego gale Tymexu mają niesamowitą otoczkę. Panowie Grabowscy wypracowali renomę dla swego sportowego przedsięwzięcia - powiedział Robert Kowalczyk, burmistrz miasta Pionki.

Walkę wieczoru w podradomskich Pionkach stoczy Damian Wrzesiński. To poznański pięściarz mający bardzo dobry rekord 19-1-2 (5 KO). Na zawodowych ringach nie przegrał od ponad 3 lat. Wcześniej odnosił sukcesy w boksie olimpijskim, występował w reprezentacji Polski. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, 10 lipca dojdzie do hitowego starcia w wadze ciężkiej między Marcinem Siwym a Kamilem Bodziochem. Promotor Mariusz Grabowski zapowiada także inne starcie zawodników Tymexu -Tomasza Gromadzkiego ze Stanisławem Gibadło. Publiczności pokażą się także Sasha Sidorenko, Laura Grzyb czy debiutujący w Tymexie Ołeksandr Strecki, uczestnik igrzysk olimpijskich w Pekinie.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" FEN 28: sensacyjne zwycięstwo Szeligi. "Chciałem go tylko dojechać!"

- Cieszę się, że tak ciekawie zapowiada się gala w Pionkach, jedna z pierwszych imprez bokserskich w naszym kraju w czasie pandemii. Bardzo dobrze współpracuje mi się z Mariuszem Grabowskim, to człowiek zawsze pamiętający o naszym mieście i przychylny Pionkom. Wiele razy słyszałem lub czytałem w wywiadach, że sympatyzuje z Pionkami, dobrze mówi o miejscowym schronisku. I muszę dodać, że w Pionkach nie mamy problemu z bezdomnymi zwierzętami. Wielu wolontariuszy zaangażowało się w pracę na rzecz zwierząt, takie inicjatywy pokazują dobroć ludzi - podkreślił burmistrz Robert Kowalczyk.

Promotor Mariusz Grabowski wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę z samorządem. - Ważne, że do Pionek wraca boks, który cieszy się uznaniem wielu kibiców. Dzięki współpracy z burmistrzem Robertem Kowalczykiem i przychylności miasta dojdzie do wydarzenia sportowego, które będzie świetną promocją naszego miasta. Chciałbym, abyśmy cyklicznie organizowali gale bokserskie w Pionkach, a może wkrótce uda się doprowadzić do walki mistrzowskiej. Wielką szansą jest dla nas współpraca z TVP Sport.

Zobacz także: Boks. Robert Parzęczewski jako dziecko nie miał łatwo. "Byłem rudy, więc śmiali się ze mnie"

Zobacz także: Boks. Shannon Briggs twierdzi, że zawalczy z Mike'em Tysonem

Czy będziesz oglądał galę Tymex Boxing Night 12?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×