Boks. Walka Mike'a Tysona z Royem Jones Jr przełożona na 28 listopada

Według magazynu "The Ring" pojedynek Mike'a Tysona z Royem Jonesem Jr został przełożony z 12 września na 28 listopada. Walka dwóch legend pięściarstwa ma mieć charakter pokazowy.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Mike Tyson ONS.pl / Na zdjęciu: Mike Tyson
Decyzja o przesunięciu hitowego pojedynku została podyktowana względami finansowymi. Sztaby obu pięściarzy chcą jak najbardziej wydłużyć czas, aby wypromować pojedynek. Ten bowiem, jak i cała gala, będzie transmitowany w USA w systemie PPV. Cena za dostęp to aż 50 dolarów.

Starcie 54-letniego Mike'a Tysona z 51-letnim Royem Jonesem Jr odbędzie się w kalifornijskim Carson. Pojedynek zakontraktowano na osiem rund. Dodatkowo, aby zwiększyć bezpieczeństwo, zasłużeni bokserzy będą rywalizować w większych rękawicach.

Wcześniej magazyn "The Ring" podał, że walką Tysona z Jonesem Jr zainteresowała się komisja antydopingowa VADA, która zamierza testować bokserów na obecność zakazanych środków.

Tyson wróci do ringu po 15 latach przerwy. Były mistrz wagi ciężkiej od wielu miesięcy szykuje się do kolejnej walki. W międzyczasie odrzucił kilka ciekawych ofert, m.in. z organizacji Bare Knuckle FC, która proponowała mu pojedynek na gołe pięści z Wanderleiem Silvą.

Z kolei 51-letni Roy Jones Jr był nieaktywnym bokserem od dwóch lat. Były mistrz świata czterech kategorii wagowych (w tym ciężkiej) może poszczycić się aż 75 pojedynkami zawodowymi. Jest również srebrnym medalistą olimpijskim z Seulu.

Czytaj także:
-> Babilon MMA 15. Ważna walka Daniela Skibińskiego. "Z tak wyjątkowym rywalem się nie mierzyłem"
-> Boks. Knockout Boxing Night 12. Maciej Sulęcki w walce wieczoru

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: siła i szybkość! Kapitalny pokaz polskiej zawodniczki MMA
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×