KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Typowanie przed Polsat Boxing Night: Adamek faworytem, ale zdania są podzielone

Sobotnia gala Polsat Boxing Night w Krakowie oczami redaktorów SportoweFakty.pl. Kto będzie górą w walce wieczoru - Tomasz Adamek czy Artur Szpilka? Sprawdźcie nasze typy!

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
"Cygan" wyraźnym faworytem redakcji

Dawid Kostecki (39-1, 25 KO) vs Andrzej Sołdra (10-1-1, 5 KO)
Maciej Szumowski: "Cygan" wraca po długiej przerwie, więc rywal jest dość przeciętny. Andrzej Sołdra nie jest jakimś wielkim pięściarzem, ale jego rekord nie wygląda źle. To nie jest journeyman, więc dobrze, że organizatorzy gali postawili właśnie na niego, a nie jakiegoś porozbijanego Węgra, Białorusina czy Słowaka, jak to czasami bywa. Dyspozycja Kosteckiego jest zagadką, bo w końcu wraca z więzienia, gdzie nie mógł trenować na pełnych obrotach. Uważam jednak, że rzeszowianin powinien sobie poradzić z Andrzejem Sołdrą.

Piotr Jagiełło: Przed pobytem w zakładzie karnym Kostecki ocierał się o duże walki, obok nosa przeszła mu potyczka z legendarnym Royem Jonesem Juniorem. Teraz spróbuje odbudować swoją pozycję, a pierwszym przystankiem ma być Andrzej Sołdra, którego jednak nie powinniśmy lekceważyć. Trener pięściarza z Nowego Sącza, Piotr Wilczewski, zapewniał mnie o wysokiej dyspozycji swojego podopiecznego, zaznaczając, że decydującym czynnikiem będzie psychika. Bukmacherzy typujący galę Polsat Boxing Night za największego pewniaka uznają właśnie "Cygana", ja również stawiam na 33-latka, ale po dość ciekawej konfrontacji. 

Arkadiusz Pawłowski: Wyżej cenię doświadczenie. "Cygan" w ringu nie bierze jeńców i walczy dzielnie do samego końca, a jego przeciwnik, choć ułomkiem nie jest, nie należy do elity światowego boksu. Mile widziany nokaut, ale raczej nie w pierwszych rundach pojedynku.

Jakub Madej: "Cygan" wyjdzie do ringu bardzo zmotywowany. Ostatni raz boksował w kwietniu 2012 roku, więc spodziewam się bardzo udanego powrotu, o którym może być głośno. Andrzej Sołdra może okazać się spacerkiem dla Kosteckiego, który nie pozwoli sobie na oddanie przewagi w jakimkolwiek momencie walki. Pewne zwycięstwo zawodnika z Rzeszowa. Mało tego, typuję wygraną w pierwszych czterech rundach przez nokaut. 

Który z redaktorów SportoweFakty.pl okaże się najskuteczniejszym typerem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (39)
Zobacz więcej komentarzy (9)