KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mariusz Wach dużo lżejszy od Amerykanina

Mimo obaw, najważniejsi bohaterowi piątkowej gali "Windoor Boxing Night" z Mariuszem Wachem i Kamilem Łaszczykiem na czele wzięli udział w ceremonii ważenia.
Konrad Kaźmierczak
Konrad Kaźmierczak

Występ Wacha i Łaszczyka w Radomiu długo stał pod znakiem zapytania, ponieważ czołowi polscy pięściarze noc ze środy na czwartek spędzili niespodziewanie areszcie. Policja zatrzymała obu bokserów oraz opiekuna Piotra Wilczewskiego podczas rutynowej kontroli drogowej i w ich samochodzie znaleziono 200 gram amfetaminy oraz kilka sztuk amunicji do broni krótkiej. Po przebadaniu pod kątem zawartości narkotyków we krwi i złożeniu zeznań zawodnicy zostali wypuszczeni na wolność, nie postawiono im żadnych zarzutów. W areszcie na dłużej został tylko ich szkoleniowiec, który był właścicielem auta marki Volkswagen Touran. Pochodzący z Dzierżoniowa trener ma być jednak obecny w narożniku obu zawodników podczas piątkowego wieczoru.


W czwartkowe popołudnie były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej oraz wysoko notowany w rankingu WBO zawodnik kategorii piórkowej punktualnie stawili się na ceremonii ważenia w radomskiej Galerii Słonecznej. Popularny "Wiking", który w walce wieczoru zmierzy się w dziesięciorundowym pojedynku z Travisem Walkerem wniósł na wagę 113 kilogramów, zaś 35-letni Amerykanin o cztery kilogramy więcej. Dla "Polskiego Olbrzyma" będzie to drugie tegoroczne starcie. W październiku pochodzący z Krakowa zawodnik wypunktował Samira Kurtagicia.

W limicie kategorii superpiórkowej zmieścił się Łaszczyk. "Szczurkowi", jak nazywany jest popularnie wrocławianin, w ostatniej chwili wypadł rywal. Pierwotnie jego przeciwnikiem miał być Bakhtiyar Iskenderzade, ale Azer został … zatrzymany w Niemczech. Promotor grupy Tymex Boxing Promotion Mariusz Grabowski pilnie rozpoczął poszukiwanie zastępcy.

Wyniki ważenia przed galą Windoor Boxing Night:
Waga ciężka: Mariusz Wach (113,7 kg) - Travis Walker (117 kg)
Waga junior średnia: Damian Jonak (70,7 kg) - Bradley Pryce (70,1 kg)
Waga superpiórkowa: Kamil Łaszczyk (58,7 kg) - brak rywala
Waga junior ciężka: Nikodem Jeżewski (91,5 kg) - Łukasz Zygmunt (90,9 kg)
Waga junior półśrednia: Ewa Brodnicka (63 kg) - Galina Gumliiska (63,3 kg)
Waga półciężka: Michał Gerlecki (80,1 kg) - Jevgenijs Belitcenko (80,3 kg)
Waga półciężka: Robert Parzęczewski (79,4 kg) - Andrei Salakhutdzinau (nie pojawił się na ważeniu)
Waga junior średnia: Wojciech Niedzielski (72,1 kg) - Aleksander Binkowski (70,6 kg)

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×