Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Władimir Kliczko stanowczo wypowiedział się o walce z Shannonem Briggsem

Władimir Kliczko oznajmił, że nie widzi żadnego interesu w ewentualnej walce z Shannonem Briggsem. Ukraiński czempion uważa, że na ten moment starcie z amerykańskim pięściarzem jest nierealne.
Konrad Kaźmierczak
Konrad Kaźmierczak

Mistrz świata wagi ciężkiej federacji IBO, WBO, WBA, IBF w ostatnich miesiącach był prześladowany przez 43-letniego Amerykanina. Kontrowersyjny bokser między innymi storpedował Kliczce konferencję prasową, a także próbował dopaść go w jednej z restauracji. Po szalonych wybrykach "The Cannona" w mediach coraz częściej pojawiały się spekulacje na temat możliwego pojedynku obu panów. Ukraiński mistrz stanowczo jednak podkreślił, że taka konfrontacja nie jest możliwa.

- Briggs jest trochę szalony. On po prostu stara się doprowadzić do walki ze mną, ale w tej chwili jest to nierealne - powiedział "Doktor Stalowy Młot", jak nazywany jest popularnie ukraiński zawodnik.


Briggs, który w przeszłości był mistrzem świata królewskiej dywizji, powrócił na zawodowy ring po prawie czterech latach bezczynności. W 2014 roku reprezentant Stanów Zjednoczonych zanotował siedem zwycięstw, jednak żadne z nich nie zostało odniesiono w starciu z wysoko notowanym przeciwnikiem.

Kolejny występ młodszego z braci Kliczków został zaplanowany na 25 kwietnia. W Barclays Center na Brooklynie w Nowym Jorku 38-letni Ukrainiec zmierzy się z niepokonanym Bryantem Jenningsem.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
boxingscene.com

Komentarze (3):

 • woj Mirmiła Zgłoś komentarz
  Przede wszystkim zgoda Kliczki na walkę z Briggsem oznaczałaby poddanie się szantażowi i terrorowi, jakimi ten stara się „zmusić” Władimira do walki, dobrze więc, że do takiej nie
  Czytaj całość
  dojdzie; Najbliższa walka w N.Jorku z Jenningsem, tak samo jak następna (podobno) z Furym mogą zakończyć się tylko w jeden sposób, podobnie jak poprzednie Kliczki w obronie tytułów - dopiero projektowana walka z Wilderem będzie dla Władimira poważniejszym wyzwaniem, bo poza tym Amerykaninem nie ma dla Ukraińca równorzędnego rywala.
  • marulek Zgłoś komentarz
   Co ty piszesz stary ;) Bez kliczki to ten boks dopiero będzie jednym wielkim cyrkiem. Na tę chwile w tej wadzę istnieje już tylko 2 zawodników, bo niestety nr.3 został wyeliminowany przez
   Czytaj całość
   kliczę w ostatniej walce. Tym numerem 2 wg mnie jest Wilder, a cała reszta to wodorosty z Jenningsem na czele (który nie walczy w swojej macierzystej kategorii). Innymi słowy nie wiem czemu twierdzisz, że obecna sytuacja w boksie to wina Kliczki. Jeśli masz jakichś cichych pretendentów, którzy zgnietli by Kliczkę na ringu, to proszę podziel się tymi spostrzeżeniami, bo dla przykłądu - Ja ich nie widzę.
   • Andrzej GM Zgłoś komentarz
    Taaaaa , lepiej obijać jakichś otyłych , zabawnych, gości z okolicznych wysp Australii i brać za to miliony.....Bracia Kliczko już dawno nie stoczyli poważnej walki , a gale z ich
    Czytaj całość
    udziałem ....są żałosne.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×