Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wypalony weteran dla Władimira Kliczki?! To może być kompromitująca walka

Szansę na doprowadzenie do walki pomiędzy Władimirem Kliczką i Bryantem Jenningsem maleją. Naszym zdaniem, pogromcę Artura Szpilki zastąpić może ekscentryczny, ale sportowo wypalony Shannon Briggs.
Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło

Dbający o interesy ukraińskiego czempiona Bernd Boente w rozmowie z Boxing News przyznał, że negocjacje z Jenningsem nie przynoszą żadnych efektów i cierpliwość króla wagi ciężkiej zaczyna dobiegać końca. Wstępny termin ustalony na 25 kwietnia w Nowym Jorku jest zagrożony? Patrząc z punktu widzenia biznesowego, nie wydaje się, by "Doktor Stalowy Młot" wrócił na europejski ring.


Kliczko po podpisaniu kontraktu z telewizją HBO zarezerwował halę Barclays Center na Brooklynie. By zainteresować miejscową publikę, potrzeba amerykańskiego pretendenta, dlatego pierwszą opcją był Bryant Jennings. A co, jeśli nie on? Wbrew pozorom, duże szanse na wypłatę życia ma Shannon Briggs, który od kilku miesięcy prześladuje mistrza, ucieka się do niezbyt wyszukanych intryg i za wszelką cenę próbuje go sprowokować. 43-latek wychował się i wciąż jest związany z Brooklynem, więc w Barclays czułby się jak u siebie w domu. Ponadto jest wygodnym przeciwnikiem, bowiem nie stanowiłby żadnego zagrożenia.
Briggs dopnie swego? Briggs dopnie swego?
"The Cannon" w 2010 roku stanął w szranki z Witalijem Kliczką i po dwunastu rundach straszliwego łomotu przegrał wysoko na punkty (107-120, 107-120, 105-120). Dawny posiadacz tytułu WBO potrzebował długiej rehabilitacji, zanim wrócił do zdrowia. W kwietniu 2014 roku ponownie wszedł między liny, wygrał sześć walk z rzędu (5 przez nokaut) i raz jeszcze zapragnął wejść na szczyt. Problem w tym, że 43-letni weteran pokonywał klasycznych kelnerów. Czy droga na skróty może okazać się ścieżką usłaną dolarami? Oby nie, prestiż wagi ciężkiej i tak w ostatnich latach solidnie ucierpiał. Decydujący głos należy do HBO. 

Oficjalnie: Artur Szpilka zawodnikiem najpotężniejszego człowieka w boksie

Czy Shannon Briggs powinien walczyć z Władimirem Kliczką?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×