KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Gołota, Adamek, Szpilka, Saleta - oni tworzyli historię gal Polsat Boxing Night. W sobotę Usyk vs Głowacki

- Tragedia! Duża rana na sercu... - tak Andrzej Gołota komentował porażkę z Tomaszem Adamkiem w 2009 roku. To była pierwsza gala z cyklu Polsat Boxing Night, w sobotę szósta odsłona z mistrzowskim bojem Krzysztofa Głowackiego z Ołeksandrem Usykiem.

 Redakcja
Redakcja

Andrzej Gołota vs Tomasz Adamek 

Data: 24 października 2009
Miejsce: Atlas Arena w Łodzi

Telewizja Polsat w 2009 roku po raz pierwszy zaproponowała kibicom galę bokserską pod swoim szyldem. Zestawienie w walce wieczoru Gołoty i Adamka pod względem marketingowym było absolutnym strzałem w dziesiątkę. O tym pojedynku dyskutowali dosłownie wszyscy, a generowanymi emocjami można by było obdzielić kilka innych imprez poważnego kalibru.

"Andrew" po porażce w Chinach z Rayem Austinem (a właściwie z kontuzją) powoli schodził ze sceny, a na potyczkę z "Góralem" nie był w stanie odpowiednio się przygotować, przez co wniósł do ringu nadwagę i był wyraźnie wolniejszy. Dla Adamka był to debiut w wadze ciężkiej po udanych podbojach w dywizji półciężkiej i cruiser. Podopieczny Andrzeja Gmitruka po efektownym triumfie przez techniczny nokaut w 5. rundzie rozpoczął marsz do mistrzowskiej batalii wszechwag.

Emanujący pewnością siebie Gołota był załamany bolesną porażką i ze łzami w oczach mówił do dziennikarzy "Przegrałem, przepraszam wszystkich kibiców. Przepraszam... Może boks już nie jest dla mnie? Tragedia, tragedia... Duża rana na sercu.".

Pozostałe walki

Sportowym hitem łódzkiej imprezy była potyczka pomiędzy dwoma utalentowanymi zawodnikami kategorii junior ciężkiej - niepokonanymi wówczas Mateuszem Masternakiem (bilans 14-0) i Łukaszem Janikiem (15-0). Eksplodował wtedy talent "Mastera" kierowanego przez Gmitruka, który pokonał rodaka przez TKO w 5. starciu. Problemów z Grzegorzem Soszyńskim nie miał Dawid "Cygan" Kostecki, a po wątpliwym werdykcie Krzysztof Cieślak wypunktował Macieja "Boom Boom" Zegana.

Tomasz Adamek Andrzej Gołota Zwycięstwo Adamka przez techniczny nokaut w 5. rundzie
Dawid Kostecki Grzegorz Soszyński Zwycięstwo Kosteckiego jednogłośną decyzją
Mateusz Masternak Lukasz Janik Zwycięstwo Masternaka przez techniczny nokaut w 5. rundzie
Krzysztof Cieślak Maciej Zegan Zwycięstwo Cieślaka niejednogłośną decyzją
Damian Jonak Mariusz Cendrowski Remis
Krzysztof Szot Lukasz Maciec Zwycięstwo Szota jednogłośną decyzją

  Gołota nie zamierzał powiedzieć "dość" i w kolejnym występie na PBN spotkał się ze swoim odwiecznym konkurentem.

Czy wykupisz Pay-Per-View na sobotnią galę Polsat Boxing Night?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (2)