Nie żyje Lou Duva, były trener Andrzeja Gołoty

W wieku 94 lat zmarł Lou Duva, legendarny trener wielu zawodowych bokserów. Polscy kibice doskonale znają amerykańskiego szkoleniowca z czasów współpracy z Andrzejem Gołotą.

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
PAP / Adam Hawałej

Lou Duva był obecny w narożniku Andrzeja Gołoty podczas pamiętnej walki z Riddickiem Bowe w nowojorskiej Madison Square Garden. Pojedynek zakończył się dyskwalifikacją Polaka za ciosy poniżej pasy, a w ringu doszło do bójki pomiędzy obozami obydwu pięściarzy. W trakcie zamieszania Duva został poturbowany, stracił przytomność i halę opuścił na noszach.

"Duva głęboko wierzył w to, że ma w Gołocie kogoś tak utalentowanego, że zabierze wszystkim mistrzowskie pasy. Nie jeden pas - wszystkie. Że ma takiego wojownika w ringu, jakim był Evander Holyfield. I zrobił wszystko, żeby Andrzej o każdy z tych tytułów mógł walczyć" - serwis ringpolska.pl cytuje słowa Tima Smitha, autora niedawno wydanej biografii o słynnym szkoleniowcu.

W trakcie swojej trenerskiej kariery Duva pracował z takimi gwiazdami, jak: Evander Holyfield, Pernell Whitaker, Lennox Lewis, Hector Camacho, Mark Breland czy Meldrick Taylor.

ZOBACZ WIDEO Tego nie uczą na kursach prawa jazdy. Zobacz, jak sobie radzić w kryzysowych sytuacjach na drodze


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×