Mistrzostwa Unii Europejskiej: Trzy medale Polek, dwie złote nadzieje

We włoskim mieście Cascia trwają mistrzostwa Unii Europejskiej w boksie kobiet. Hanna Solecka (69 kg) i Sylwia Kusiak (+81 kg) wywalczyły awans do finału, a Adriana Marczewska (48 kg) zdobyła brązowy medal.

Piotr Jagiełło
Adriana Marczewska Facebook / Adriana Marczewska

W półfinałowych bojach porażki zaznała Adriana Marczewska, która uległa 0-5 doświadczonej Bułgarce Sevdzie Asenovej. To oznacza, że Marczewska kończy turniej z brązowym medalem.

Wątpliwości nie pozostawiła Sylwia Kusiak, która rozprawiła się stosunkiem punktów 5-0 z gospodynią Anną Lisą Ghilardi. Podczas sobotniego finału "Kusia" skrzyżuje rękawice z 35-letnią Turczynką Sennur Demir. Co ciekawe, nasza reprezentantka spotkała się już z tą oponentką w 2016 roku, triumfując niejednogłośną decyzją. Liczymy na powtórkę z rozrywki.

Dobrą robotę między linami wykonała także Hanna Solecka. W półfinale wygrała 4-1 z Włoszką Monicą Floridią, a w konfrontacji o złoto spotka się ze świetną Nadine Apetz. Niemka jest aktualną brązową medalistką mistrzostw świata.

Mistrzostwa Unii Europejskiej rozpoczęły się 5 sierpnia. Na starcie pojawiło się 88 pięściarek z 18 krajów. Polskę reprezentowało siedem zawodniczek - poza wspomnianą medalową trójką bez sukcesu w turnieju startowały Anna Góralska (54 kg), Aneta Rygielska (57 kg), Kinga Szlachcic (60 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg).