WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Były bokser został malarzem. Tworzy dzieła o tematyce pięściarskiej

Paweł Worobiej jest komandosem, który ma za sobą dwie misje w Afganistanie. W przeszłości trenował sporty walki i choć odnosił mniejsze sukcesy, to swoją karierę związał z wojskiem. Jego pasją jest malarstwo. Tworzy obrazy o tematyce pięściarskiej.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Getty Images / Jan Kruger / Boks

Paweł Worobiej od dziesięciu lat służy w wojsku, gdzie jest spadochroniarzem. W przeszłości trenował kickboxing, teakwondo, MMA i boks. W tej ostatniej dyscyplinie w 2013 roku na turnieju w Krakowie zdobył nawet Złote Rękawice Wisły. Wcześniej był na dwóch półrocznych misjach wojskowych w Afganistanie, gdzie śmierć dwukrotnie zajrzała mu w oczy.

Dwukrotnie wjechał rosomakiem na minę pułapkę. Za drugim razem trafił do szpitala. Nic poważnego mu się nie stało, w wybuchu nie zginął nikt z załogi.

W Afganistanie organizował mecze bokserskie z USA. - Na wojnę jeździ dużo bokserów więc zaczęliśmy treningi, później organizowaliśmy mecze bokserskie z USA. Powiedzmy, że walki remisowe - powiedział w rozmowie z "Super Expressem". Ringiem był dywan otoczony linami. 

Pasją Worobieja jest malarstwo. Tworzy dzieła głównie o tematyce bokserskiej. Namalował m.in. Władimira Kliczko, Anthony'ego Joshuę czy Tomasza Adamka. Jego rysunki znajdują się na koszulkach, kubkach czy innych gadżetach. Swoje prace przeznacza na aukcje charytatywne.

- Zaczynałem od ołówka, a że jestem perfekcjonistą, to niektóre prace zajmowały mi nawet do 35 godzin. Wierzę, że dobre i złe uczynki wracają - przyznał Worobiej, który dzięki swoim malarskim umiejętnościom stara się wspierać potrzebujących.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: weteran UFC walczył z zawodnikiem z zespołem Downa

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
sport.se.pl

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×