Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zaskakujący gest Floyda Mayweathera Jr. Pięściarz sfinansuje pogrzeb George'a Floyda

Floyd Mayweather Jr nie chciał, aby ta informacja dostała się do mediów. Szef jego grupy promotorskiej jednak ujawnił, że pięściarz pokryje koszty pogrzebu tragicznie zmarłego George'a Floyda.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Mayweather (z lewej) i McGregor (z prawej) Reuters / Na zdjęciu: Mayweather (z lewej) i McGregor (z prawej)
Od kilku dni cały świat żyje wstrząsającą śmiercią George'a Floyda. Amerykanin został zatrzymany przez policję z Minneapolis, bo podobno posługiwał się fałszywym banknotem o wartości 20 dolarów. Mężczyzna został obezwładniony, a jeden z funkcjonariuszy ukląkł mu na szyi. To doprowadziło do śmierci 46-latka.

W Stanach Zjednoczonych wybuchły masowe protesty. Najbardziej niebezpiecznie zrobiło się w Minneapolis. Protesty zamieniły się w rozróby. Ludzie demolowali i okradali sklepy, podpalali samochody i walczyli z policją. W końcu zapadła decyzja o wysłaniu Gwardii Narodowej, aby opanowała sytuację.

Często padają zarzuty, że tragedia jest wynikiem rasizmu, który w USA przybiera na sile. Wielu czarnoskórych sportowców publicznie wyraziło sprzeciw wobec tego, co dzieje się w Stanach Zjednoczonych. Wszystkich jednak zaskoczył Floyd Mayweather Jr.

CNN informuje, że słynny pięściarz postanowił sfinansować pogrzeb zmarłego Floyda. Ostatnie pożegnanie odbędzie się 9 czerwca w Houston. Mayweather Jr chciał, aby jego zaangażowanie pozostało tajemnicą.

- Prawdopodobnie Floyd wścieknie się na mnie, że to powiedziałem, ale tak, on zapłaci za pogrzeb - mówi Leonard Ellerbe, szef grupy promotorskiej Mayweather Promotions.

Pogrzeb z pewnością będzie dużym wyzwaniem, bo wiele osób będzie chciało wziąć w nim udział. Najważniejsze jednak, że bliscy 46-latka nie muszą się martwić o koszta.

Wszyscy policjanci, którzy uczestniczyli w zatrzymaniu George'a Floyda, zostali wyrzuceni z pracy. Z kolei Derek Chauvin, który go udusił, trafił do aresztu i został oskarżony o morderstwo.

F1. Lewis Hamilton - moralny przywódca. Formuła 1 podjęła walkę z rasizmem >>

George Floyd był jego przyjacielem. Poruszające słowa Stephena Jacksona >>

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • MrBeny Zgłoś komentarz
  "Wszyscy policjanci, którzy uczestniczyli w zatrzymaniu George'a Floyda, zostali wyrzuceni z pracy. Z kolei Derek Chauvin, który go udusił, trafił do aresztu i został oskarżony o
  Czytaj całość
  morderstwo." To zupełnie inaczej niż w pewnym prawym i sprawiedliwym kraju...
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×