Tauron Włókniarz Częstochowa - For Nature Solution Apator Toruń kursy i typy

Ostatni weekend rywalizacji w PGE Ekstralidze rozpocznie się od rewanżowego spotkania o brąz. Na torze w Częstochowie zobaczymy drugi mecz między drużynami Włókniarza a Apatora. Czy miejscowym uda się odwrócić losy dwumeczu?

Konrad Kowalczyk
Konrad Kowalczyk
Typy na żużel Archiwum prywatne / Typy na żużel


Tauron Włókniarz Częstochowa - For Nature Solutions KS Apator Toruń kursy, typy, oferty bukmacherskie | 24.09.2023 r.


W niedzielę wszystkie oczy żużlowych obserwatorów będą zwrócone na tor w Częstochowie, gdzie dojdzie do rewanżowego spotkania o brązowe medale w PGE Ekstralidze. Będzie to powtórka z zeszłego sezonu, gdzie również te ekipy spotkały się w walce o trzecie miejsce. Włókniarz ma do odrobienia aż 10 punktów. Czy uda im się na własnym torze pokonać przyjezdnych?

Włókniarz Częstochowa - Apator Toruń kursy bukmacherskie

Ostatni weekend z ligowymi emocjami na żużlu rozpocznie mecz w Częstochowie, gdzie Włókniarz musi wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, aby odrobić aż 10 punktów straty z meczu sprzed tygodnia. Bardzo słaba dyspozycja liderów może przekreślić ich szansę na medal. W fazie zasadniczej byli oni faworytami do wygranej i pokonali gości z Torunia. Tak samo jest teraz i to "Lwy" spod Jasnej Góry stawiane są wyżej w notowaniach bukmacherów. Zadecydować może dyspozycja juniorów, a lepsi z nich są w po stronie miejscowych. Ponownie z bardzo dobrej strony indywidualnej oraz zespołowej pokazali się zawodnicy Apatora. Mają oni świetnie jeżdżących seniorów z zagranicy, a więc Emila Sajfutdinova oraz Roberta Lamberta, którzy byli niemalże nieuchwytni na domowym torze. Czy i teraz ich szybkość także da się we znaki gospodarzom? Warto przyjrzeć się kursom w stronę handicapu ekipy przyjezdnej.

Włókniarz Częstochowa - Apator Toruń typy bukmacherskie

Bardzo dobra była postawa liderów Apatora Toruń w poprzednim pojedynku na domowym torze i teraz ponownie od ich dyspozycji powinien zależeć końcowy wynik rywalizacji o brązowy medal. We Włókniarzu jest bardzo dużo chaosu wewnątrz zespołu, a tor w tym sezonie nie jest ich sprzymierzeńcem. Najlepiej w drużynie i na własnym obiekcie czuje się Leon Madsen. Przy jego dyspozycji i biegach, jakie ma w harmonogramie, warto przyjrzeć się jego wartościom punktowym, które może osiągnąć.

Włókniarz Częstochowa - Apator Toruń statystyki i wyniki


W poprzednim roku miała miejsce taka sama sytuacja, kiedy to Apator wygrał w pierwszym spotkaniu, ale ostatecznie medale znalazły się na szyjach zawodników z Częstochowy. Włókniarz w tym sezonie rzadko wygrywał na własnym torze z dobrą różnicą punktów, ale ich rywale także nie mieli okazji często wygrywać na wyjazdach. Mecz w fazie zasadniczej padł łupem zawodników z Częstochowy wynikiem 49:41.

Pierwszy mecz o brązowy medal pomiędzy tymi drużynami zakończył się wynikiem 50:40 dla Apatora Toruń. W tym sezonie Włókniarz wygrywał tylko cztery razy na własnym obiekcie w tym roku, natomiast Apator na wyjazdach nie wygrał ani razu. Najlepszymi zawodnikami w lidze w obu drużynach są ich liderzy, a więc Leon Madsen (4. pozycja) oraz Emil Sajfutdinov (2. pozycja).

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×